
Fotó: László Ildikó
Közel tizenhétezer elhaladó kerékpárost jegyzett fel már az a számlálóberendezés, amelyet a II. Rákóczi Ferenc utcai körforgalomhoz állítottak fel néhány hónappal ezelőtt. Egyelőre még csak ez az egy készülék van üzembe helyezve Székelyudvarhelyen, de a nagy mobilitási projekt befejeztével máshol is hasonló berendezéssel számlálják majd meg a közlekedésben részt vevő bicikliseket.
2024. június 17., 20:402024. június 17., 20:40
Nem mondhatjuk, hogy nincs használatban az a kerékpársáv, amelyet a II. Rákóczi Ferenc utca korszerűsítésének részeként jelöltek ki, ugyanis egy április elején felszerelt forgalomszámláló-oszlop
A II. Rákóczi Ferenc utcai körforgalomnál található számláló nem csupán az üzembe helyezés óta jegyzett bicikliseket, hanem az egy nap alatt elkerekezőket külön is megszámolja és mutatja. Hétfőn délután a számuk csaknem 150 volt.
A számlálót a mobilitási projekt részeként helyezték a Petrom-töltőállomás közelében található körforgalomhoz – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a városháza szóvivőjétől.
azáltal, hogy feljegyzi, hány biciklis halad el naponta a számláló előtt a kerékpárút ezen részén.
Az oszlop kijelzőjén ugyanakkor az aktuális dátumot, időt, valamint a hőmérsékletet is leolvashatják az arra járók.
A szóvivőtől továbbá azt is megtudtuk, hogy a nagy mobilitási projekt részeként megújuló más útszakaszokra is kerülni fog hasonló berendezés az említett célzattal. Ilyen helyszínek lesznek például a Villanytelep utca, a Kaufland-áruház, a kórház, a Bocskai ház, valamint a Septimia szabadidőközpont előtti útszakaszok, a számlálók elhelyezésére azonban csak a felújítási munkálatok befejeztével kerül majd sor.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
1 hozzászólás