Átalakult a munkaerőpiac, manapság egyre nehezebb megfelelő munkaerőt találni és megtartani, ennek fő oka pedig a munkavállalói elvárások átalakulása – legalábbis ez derült ki a Jóálláson megjelenő új videósorozatunk első két részéből. Az erdélyi magyar munkavállalókat követően ezúttal szakembert kérdeztünk a munkahelyi elégedettség témájában, a válaszok pedig nagyon hasonlóan alakultak.
2024. december 19., 16:252024. december 19., 16:25
A fizetés önmagában nem tartja egy vállalatnál az alkalmazottakat, ma már a munka értelme, a munkahelyi légkör, a biztonságérzet és a megbecsültség sokkal fontosabb – állítja Csibi Magor vállalati tanácsadó, alátámasztva a munkahelyi elégedettség témájában korábban megjelent videónkban az erdélyi magyar munkavállalók által megfogalmazott állításokat.
A szakember úgy látja, a siker érdekében minden munkaadónak két dologra érdemes hatványozottan odafigyelnie: egyrészt arra, hogy mennyire tiszta az alkalmazottak számára, mit várnak el tőlük, másrészt pedig, hogy mennyire létezik pszichológiai biztonság a cégen belül. További részletekért kattintson a videóra.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!