
Képünk illusztráció
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Noha két új fertőzést is igazoltak, mégis csökkent az aktív esetek száma csütörtökön Hargita megyében, miután öt személyt gyógyultnak nyilvánítottak és kiengedtek a kórházból.
2020. május 28., 13:252020. május 28., 13:25
Két új eset igazolását követően 123-ra nőtt a járvány kezdete óta Hargita megyében igazolt koronavírus-fertőzések száma csütörtökön, ám az aktív esetek száma 93-ra csökkent, mivel további öt személy küzdötte le a fertőzést – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Eddig összesen 29-en gyógyultak meg, egy személy elhunyt, a 93 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartják megfigyelés alatt.
Intézményes karanténban már csak 12-en, otthoni elkülönítésben viszont szerdához képest 193-mal többen, 2442-en tartózkodnak a megyében. A karanténközpontokat eddig 995-en hagyták el, otthonaikat pedig 5373-an a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
2 hozzászólás