
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Négy új koronavírus-fertőzést igazoltak pénteken Hargita megyében, a gyógyultak száma viszont ennél magasabb volt, így összességében csökkent az aktív esetek száma a térségben.
2020. július 03., 14:012020. július 03., 14:01
Újabb négy fertőzés igazolását követően 328-ra emelkedett a járvány kezdete óta Hargita megyében azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal pénteki közleményéből. Közülük 248-an meggyógyultak, 10 személy elhunyt, 70 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartanak megfigyelés alatt. Az új esetek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közölték, hogy mely települések érintettek.
Intézményes karanténban egy személy, otthoni elkülönítésben pedig 460-an tartózkodnak a megyében. A karanténközpontokat 1028-an hagyták el a járvány kezdete óta, otthonaikat pedig 10 829-en a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
szóljon hozzá!