
Áll már az impozáns műfenyő, hamarosan feldíszítik
Fotó: Haáz Vince
Idén a hagyományoktól eltérően nem a virágóránál, hanem a Színház téren állították fel a városi, nagy karácsonyfát Marosvásárhelyen. Míg eddig minden évben élő fenyőfát díszítettek fel, idén egy 15 méter magas műfenyőt helyeztek ki.
2021. november 25., 21:232021. november 25., 21:23
Megpróbáltuk megtudni, hogy mikor kezdődik el a karácsonyfa díszítése, és lesz-e valamilyen elem idén a virágóránál, illetve a körülötte levő téren, de a városháza sajtóirodájától egyelőre nem kaptunk válaszokat.
Azt azonban tudni lehet, hogy
A karácsonyi vásár is itt kap helyet, a műfenyő mellett
Fotó: Haáz Vince
Szintén újdonság, hogy idén első alkalommal egy óriási adventi koszorút helyeznek el a Bolyai térre. A fenyőágakkal díszített, arany-pirosba „öltöztetett”, mintegy 3 és fél méter átmérőjű koszorún levő gyertyák meggyújtására a marosvásárhelyi magyar történelmi egyházakat kérték fel. Első vasárnap a római katolikus, második vasárnap az unitárius, harmadikon az evangélikus, a negyediken pedig a református egyház képviselteti magát az eseményen.
Ha feldíszítik és kivilágítják, éke lesz a térnek
Fotó: Haáz Vince
Az első adventi gyertya a hit fényét hozza, meggyújtására vasárnap kerül sor délután 16.30-tól. Az eseményen felszólal Szente Katalin, a Marosvásárhelyért Egyesület elnöke, majd egy rövid egyházi áldás és ének teszi meghittebbé a közösségi élményt.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
szóljon hozzá!