
Áll már az impozáns műfenyő, hamarosan feldíszítik
Fotó: Haáz Vince
Idén a hagyományoktól eltérően nem a virágóránál, hanem a Színház téren állították fel a városi, nagy karácsonyfát Marosvásárhelyen. Míg eddig minden évben élő fenyőfát díszítettek fel, idén egy 15 méter magas műfenyőt helyeztek ki.
2021. november 25., 21:232021. november 25., 21:23
Megpróbáltuk megtudni, hogy mikor kezdődik el a karácsonyfa díszítése, és lesz-e valamilyen elem idén a virágóránál, illetve a körülötte levő téren, de a városháza sajtóirodájától egyelőre nem kaptunk válaszokat.
Azt azonban tudni lehet, hogy
A karácsonyi vásár is itt kap helyet, a műfenyő mellett
Fotó: Haáz Vince
Szintén újdonság, hogy idén első alkalommal egy óriási adventi koszorút helyeznek el a Bolyai térre. A fenyőágakkal díszített, arany-pirosba „öltöztetett”, mintegy 3 és fél méter átmérőjű koszorún levő gyertyák meggyújtására a marosvásárhelyi magyar történelmi egyházakat kérték fel. Első vasárnap a római katolikus, második vasárnap az unitárius, harmadikon az evangélikus, a negyediken pedig a református egyház képviselteti magát az eseményen.
Ha feldíszítik és kivilágítják, éke lesz a térnek
Fotó: Haáz Vince
Az első adventi gyertya a hit fényét hozza, meggyújtására vasárnap kerül sor délután 16.30-tól. Az eseményen felszólal Szente Katalin, a Marosvásárhelyért Egyesület elnöke, majd egy rövid egyházi áldás és ének teszi meghittebbé a közösségi élményt.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Ingyenes méhnyakrák-szűrőprogram kezdődik a székelyföldi megyékben: 25 és 65 év közötti nők jelentkezhetnek a vizsgálatokra. A kezdeményezés a korai felismerést és a megelőzést célozza. Romániában naponta átlagosan hat nő hal meg a betegség következtében.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
Székelyföldön összesen több mint ötszáz iskolavezetői állásra írtak ki versenyvizsgát, ennek kevesebb mint fele aligazgatói poszt. A jelentkezők szeptember 14-e és október 2-a között nyújthatják be dossziéikat, a vizsga pedig három részből áll majd.
szóljon hozzá!