
Megújult a Gyergyószentmiklósi Bölcsőde alsó szintjének nagy része
Fotó: Barabás Orsolya
Két tanévben nem tudtak főzni a kisgyermekek számára a gyergyószentmiklósi bölcsődében, de az elmúlt időszakban történt beruházásnak köszönhetően megújult az intézmény alsó szintje. Így most már a mai szabványoknak megfelelően kialakított helyiségekben készítik el a gyerekek ételeit.
2021. szeptember 29., 21:512021. szeptember 29., 21:51
Jelentős beruházás történt a gyergyószentmiklósi bölcsődében, az elmúlt időszakban megújult az intézmény alsó szintjének nagyrésze.
Ez azért volt fontos, hogy ismét tudják megoldani a gyermekek étkeztetését az intézményben, ne máshonnan kelljen hozni számukra az ételt.
Ebbe a helyiségbe érkeznek a gyermekek reggel
Fotó: Barabás Orsolya
„Az 1 és 3 év közötti gyermekeknél lényeges, hogy odafigyeljünk a táplálkozásra, és hogy a gyerekek minél jobban megismerjék az ételek széles skáláját. Ezért fontosnak tartottam, hogy újra mi tudjuk biztosítani az ételek előállítását az ételnormatívák betartásával.
– részletezte Baricz Katalin, a gyergyószentmiklósi bölcsőde vezetője.
Tágas, modern konyhában készítik a változatos ételeket a kisgyermekek számára.
Fotó: Barabás Orsolya
A beruházás értéke meghaladja a 130 ezer lejt, ezt a helyi költségvetésből biztosították. Ennek köszönhetően a bölcsőde megkapta a gyerekek étkeztetésének biztosításához szükséges közegészségügyi engedélyeket.
Az intézménybe negyven gyermek jár két húszfős csoportban.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!