
Fotó: Pinti Attila
A kormány csütörtöki ülésén elfogadta az Országos Beruházási Társaságon (CNI) keresztül, illetve az Anghel Saligny közművesítési programból finanszírozott beruházások prioritásait meghatározó jogszabálytervezeteket – jelentette be csütörtökön Cseke fejlesztési miniszter az Agerpres tudósítása szerint.
2025. február 13., 16:232025. február 13., 16:23
„Több mint 6 milliárd lejes adóssággal vettük át a fejlesztési minisztériumot, ezt az adósságot március végéig ki akarjuk fizetni azoknak az építőknek, akik már elvégezték a munkát. Ezért dolgoztunk ki egy átlátható és kiszámítható rendszert, amelyet ma elfogadott a kormány. Ez biztosítja a majdnem kész építkezések befejezését – ezekre fordítjuk a költségvetés felét.
– idézte a minisztert az RMDSZ közleménye.
A fejlesztési minisztérium ugyanis azokat a projekteket helyezi előtérbe, amelyeket az út aszfaltozása előtt kell elvégezni. Az útkorszerűsítési munkálatokra is szán kisebb mértékben finanszírozást a minisztérium.
Az Országos Beruházási Társaságon (CNI) keresztül bonyolított munkálatok közül az összköltségvetés egynegyedét a kiemelten fontos beruházásokra fordítják. Cseke Attila közlése szerint 29 ilyen beruházás van, közöttük
A minisztérium prioritással kezeli az oktatásügyi infrastruktúrával, a víz-, szennyvíz- és úthálózattal kapcsolatos, valamint az egészségügyi beruházásokat –
A szaktárca emellett finanszírozást biztosít a sportinfrastruktúra-beruházásokra és különböző kulturális beruházásokra – így például a szászrégeni mozi felújítására –, a költségkeret fennmaradó részét pedig az adminisztratív épületek korszerűsítésére fordítja.
„Ennek a prioritási rendszernek köszönhetően 340 beruházást mentünk meg. Az Országos Beruházási Társaságon keresztül jelenleg 340 olyan beruházást finanszíroz a fejlesztési minisztérium, amelyek 80 százalékban már elkészültek, és amelyek befejezése és kifizetése elsőbbséget fog élvezni” – zárta nyilatkozatát Cseke Attila.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!