
Vasláb Község Polgármesteri Hivatalának épülete. Forráskéréseik eljutottak a fejlesztési miniszterig
Fotó: Vasláb község weboldala
Folyamatban levő és tervezett fejlesztésihez keresnek támogatást Vasláb és a hozzá tartozó Marosfő önkormányzati vezetői. A Cseke Attila miniszterrel folytatott megbeszélés során a víz és csatornahálózat építése kapcsán kaptak megnyugtató választ, és a marosfői kultúrház felújításához is közelebb kerültek.
2021. május 17., 18:372021. május 17., 18:37
2021. május 17., 19:452021. május 17., 19:45
„A marosfői RMDSZ-szervezet keresett meg, azzal a kéréssel, hogy találjunk megoldást, miként lehetne támogatást szerezni a kormánytól, a víz- és csatornahálózatuk építéséhez, utak aszfaltozásához s hasonló fejlesztésekre – adott hírt Facebook-oldalán a bukaresti találkozó apropójáról Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi elnöke.
– mondta el érdeklődésünkre Barti.
Hogy konkrétabban, melyek is azok a beruházások, amelyekhez segítségre várnak, azt Fórika István, vaslábi alpolgármestertől kérdeztük, aki Mihail Tinca polgármesterrel együtt jelen volt a találkozón. „A fő problémánk, amelyet a miniszternek elmondtuk, az volt, hogy folyamatban van a víz és csatornahálózat kiépítése, és bővítése, de azt látjuk, hogy az az összeg, amelyet erre fordíthatunk, nem lesz elég ahhoz, hogy ezt befejezzük.
– mondta el Fórika.
Vaslábon és Marosfőn is dolgoznak a gerincvezetékek lefektetésével több utcában végeztek is ezzel, a két településen külön-külön hálózat épül, mindkét helyen kutat fúrnak, víztisztító állomást, tárolót építenek.
Támogatást kértek utak aszfaltozására, de idén erre nem lesz finanszírozás. Ez nem is nagy baj, hiszen még bőven van mit dolgozniuk a vezetékek földbe helyezésén.
– számolt be az alpolgármester.
Szóba került még a találkozón a marosfői kultúrház felújításának kérdése is. A pályázatuk elbírálás alatt van, bíznak benne, hogy megkapják rá a kért finanszírozást, és közelebbről pénz érkezik a tavalyi árvizek során tönkrement mezei utak rendbetételére is.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
Halálos vasúti baleset és mozdonytűz is történt kedden este: Hunyad megyében egy nőt gázolt el a vonat, Máramaros megyében pedig több mint hatvan utast kellett biztonságba helyezni egy kigyulladt szerelvény miatt.
Elkezdődött a bölcsődei és óvodai iratkozás a 2026–2027-es tanévre, Székelyföldön csak néhány intézményben számítanak túljelentkezésre. A felvétel nem jelentkezési sorrendben dől el.
Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.
A készülő egységes bértörvény nem megfelelő az egészségügyben dolgozók számára, a kórházakban tervezett ágyszámcsökkentéssel pedig munkahelyek kerülnek veszélybe, állítja a Sanitas szakszervezet. Az érdekvédelem tiltakozásba kezd.
Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
szóljon hozzá!