Olykor biciklire pattan és elteker a diákjaival Rodostóig, vagy gondol egyet és elindul a szibériai Csontok útjára. Solymosi Zsolt nemcsak világutazó, hanem lelkész és az egyik legjobb erdélyi magyar gimnázium aligazgatója.
2021. június 25., 12:002021. június 25., 12:00
„Olyan generációkkal dolgozom, amelyeknek nagy szüksége van azokra a tapasztalatokra, mint amiket mi megéltünk a 90-es években, de mára már megszűntek. Manapság például elmegy az ember három-négy fesztiválra, összegyűjti a karszalagokat, és ezzel le van tudva a sport” – állapítja meg Solymosi Zsolt a Székelyhon Tv Nézőpont műsorának legújabb adásában.
A kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium aligazgatójaként rálát a romániai oktatás helyzetére, amelyet egyszerűen katasztrofálisnak jellemez. Mint mondta, ilyen körülmények között azt kell nézni, hogy mi az, amit adni tud egy iskola maximális szinten a képzés szempontjából. Ezen a téren a magyar tannyelvű gimnáziumok messze le vannak maradva a románoktól.
Ezek éltetik mostani meghívottunkat, aki a magyarságtudat felismertetése mellett igyekszik a diákok számára olyan alapot biztosítani, amellyel a jövőben megállják helyüket a nagyvilágban.
A Nézőpont legújabb adása megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
szóljon hozzá!