Hirdetés
Hirdetés

A és B terv a vízveszteség megállítására

Lovász Enikő és György János •  Fotó: Gergely Imre

Lovász Enikő és György János

Fotó: Gergely Imre

A gyergyószentmiklósi közműnél azt tapasztalták, hogy vannak olyan helyek, ahol magas a vízfogyasztás mértéke, amelyeket azonban az egyéni vízórák nem mutatnak ki. Azt feltételezik, hogy ezekben a háztartásokban a vizet állatok itatására vagy öntözésre is használják, és azt is gyanítják, hogy több helyen a vízóra előtt illegális lekötések vannak.

Gergely Imre

2021. március 25., 21:562021. március 25., 21:56

Átmenetileg leállítja a nyomáspróbát a teherforgalmi útnál a gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű, ugyanis a vártnál jóval több szivárgást észleltek a szakemberek. 

Nagyobb munkálatokra, javításokra lesz szükség a Dózsa György és Békény utcákban, mint ahogyan azt a Közmű szakemberei előzetesen gondolták. A hét elején elvégzett nyomáspróbák során olyan sok helyen tapasztaltak szivárgásokat, hogy le is állították az új víz- és csatornahálózat érintett szakaszainak próbáját – mondták el csütörtöki sajtótájékoztatójukon a cég illetékesei, Lovász Enikő és György János.

Hirdetés

Egy nappal korábban kérdésünkre válaszolva a cég még azt közölte, hogy hozzájuk csak egy ilyen jellegű bejelentés érkezett a lakók részéről, ami igaz is, csakhogy a terepen dolgozó munkatársak, illetve a csatornahálózat üzembe állításával megbízott cég szakemberei a helyszínen mást tapasztaltak, nagyon sok helyen vannak problémák.

Pár napja még azt tervezték, hogy a nyomáspróba után máris elkezdhetik az érintett háztartások bekötését, de erről is le kell mondani egyelőre.

A szükségesnek látszó javításokat várhatóan húsvét után tudják elvégezni, amikor valószínűleg teljes szélességében le fogják zárni a forgalom előtt az utat a vezetékeken végzendő munkálatok idejére. A Közmű illetékesei arra kérik az itt élőket, hogy írásban jelezzék az új szennyvízhálózatra való csatlakozási szándékukat.

Az itatásra vagy öntözésre használt vizet is ki kell fizetni

A Közmű az utóbbi időben végzett ellenőrzések során azt tapasztalta, hogy vannak olyan helyek, ahol magas a vízfogyasztás mértéke, amelyeket azonban az egyéni vízórák nem mutatnak ki. Azt feltételezik, hogy ezekben a háztartásokban a vizet állatok itatására (a nyári időszakban öntözésre is) használják, és

azt is gyanítják, hogy több helyen a vízóra előtt illegális lekötések vannak.

A cég arra kéri az érintetteket, hogy a kerti locsolásra vagy az állatok itatására kialakított vezetékekre szereljenek „kísérő vízórát”, hogy az illegális vízfogyasztás megszűnjön. Az így elhasznált vízmennyiség nyilván nem jut el a csatornarendszerbe, ezért nem is számolnak majd fel csatornadíjat.

Egyébként a Közműnek arra az esetre is van terve, ha a kérést nem fogadják meg az érintettek és továbbra is nyomtalanul folyik el a víz: ebben az esetben az utcák elejére a szolgáltató szerel egy mérőórát, és az egyéni órák által mért mennyiség fölött elhasznált vizet kiszámlázzák majd az adott utca lakóinak, ahogy a tömbházakban is történik.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 20., szerda

Folytatódik a nagyméretű, textil és veszélyes hulladékok gyűjtési kampánya Marosvásárhelyen!

Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.

Folytatódik a nagyméretű, textil és veszélyes hulladékok gyűjtési kampánya Marosvásárhelyen!
Hirdetés
2026. május 20., szerda

Magyar Péter: hosszabb tűzszünetre és tartós békére van szükség Ukrajnában

Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.

Magyar Péter: hosszabb tűzszünetre és tartós békére van szükség Ukrajnában
2026. május 20., szerda

A román parlamenti képviselőket is hazaengedik magyar pünkösdre

A képviselőház hétfőn, a nyugati keresztény pünkösd második napján nem tart üléseket.

A román parlamenti képviselőket is hazaengedik magyar pünkösdre
2026. május 20., szerda

Orbán Anita: megkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések

Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.

Orbán Anita: megkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések
Hirdetés
2026. május 20., szerda

Országos szintfelmérők: kartoték adat csupán vagy valóban hasznos visszajelzés a diák számára?

Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.

Országos szintfelmérők: kartoték adat csupán vagy valóban hasznos visszajelzés a diák számára?
2026. május 20., szerda

Kormányalakítás: azokkal is egyeztet az államfő, akik első körben kimaradtak

Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.

Kormányalakítás: azokkal is egyeztet az államfő, akik első körben kimaradtak
2026. május 20., szerda

PSD-RMDSZ? Sehogy sem jön ki a parlamenti matek az AUR nélkül

Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.

PSD-RMDSZ? Sehogy sem jön ki a parlamenti matek az AUR nélkül
Hirdetés
2026. május 20., szerda

Kelemen Hunor a kormányalakításról: jelenleg szinte lehetetlen stabil többséget létrehozni

A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.

Kelemen Hunor a kormányalakításról: jelenleg szinte lehetetlen stabil többséget létrehozni
2026. május 19., kedd

Már nem penészes falak közt tárolják a liszteszsákokat – javuló élelmiszer-biztonság

Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.

Már nem penészes falak közt tárolják a liszteszsákokat – javuló élelmiszer-biztonság
2026. május 19., kedd

Elmondták a véleményüket az emberek az adóhatóság szolgáltatásairól

Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.

Elmondták a véleményüket az emberek az adóhatóság szolgáltatásairól
Hirdetés