
Fotó: Mehedinți megyei tűzoltóság
A Dunába zuhant egy kisbusz Mehedinți megyében, az Ilovița viadukt térségében. Egyelőre nincsenek információk arról, hogy voltak-e utasok a járművön.
2025. április 14., 17:302025. április 14., 17:30
2025. április 14., 20:182025. április 14., 20:18
A Mehedinți megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet. Több tűzoltó és mentős egységet kivezényeltek a helyszínre, és a Krassó-Szörény megyei ISU öt búvára is készenlétben áll.
A 6-os országút érintett szakaszán leállították a közlekedést, amíg a kisbuszt kiemelik a Dunából – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja. Az Infotrafic szerint a jármű teljesen elmerült a folyóban, amely több mint 12 méter mély azon a szakaszon – írja az Agerpres hírügynökség.
Fotó: Mehedinți megyei tűzoltóság
A Román Rendőrség Infotrafic közlekedési tájékoztató központjának közlése szerint a 6-os országúton, a Mehedinți megyei Drobeta-Turnu Severin és Orșova között egy jármű (valószínűleg egy személyszállító kisbusz) el akarta kerülni az ütközést egy személyautóval, letért az úttestről és a Dunába zuhant.
„Valószínűleg csak a sofőr, vagy a sofőr és még egy személy volt a járműben, de amíg ezt meg nem erősítik hivatalosan, addig úgy kezeljük a balesetet, mintha több személy lett volna a kisbuszban” – idézi a Digi24 Raed Arafatot, a katasztrófavédelem vezetőjét.
Búvárok érkeztek helikopterrel a helyszínre és megkezdték a keresést. Sajtóinformációk szerint a víz tíz méter mélységű azon a területen, ahol keresik a lezuhant mikrobuszt.
A balesetben érintett másik autó (személyautó) vezetője megsérült, őt kórházba szállították. A helyszínen azt mondta, balra akart kanyarodni, és a kisbusz hátulról elütötte.
Fotó: Mehedinți megyei tűzoltóság
Megtalálták a búvárok a Dunába zuhant kisbuszt és egy áldozatot. A Mehedinți megyei katasztrófavédelmi felügyelőség a búvárok mellett több mentős egységet is kivezényelt a helyszínre. Emellett egy SMURD-helikoptert, egy darut és egy víz alatti drónt is mozgósítottak.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
szóljon hozzá!