
Szejkefürdő egy része madártávlatból. Gálfi szerint a volt igazgató a felelős a szejkei beruházás során történt rendellenességekért
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elutasították Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának beadványát, így a korábban menesztett igazgató javára született végleges döntés abban a civil perben, amelyet a Szejkefürdőn elvégzett beruházásnál vélt rendellenesség miatt indított Gálfi Árpád polgármester.
2021. június 15., 08:512021. június 15., 08:51
2021. június 15., 10:082021. június 15., 10:08
Elutasította Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának, az ítélőtábla végleges ítéletének megsemmisítésre vonatkozó beadványát június 10-én a Marosvásárhelyi Táblabíróság, így jogerőre emelkedett a korábbi döntés, miszerint
A polgári perben született döntés ellen már nem lehet fellebbezni, tehát a megállapított mintegy 257 455 lejes kárt nem Puskás Katalinnak kell visszafizetnie, erősítette meg lapunk kérdésére a székelyudvarhelyi polgármesteri kabinet.
A marosvásárhelyi ítélőtábla még februárban hozott döntést ez ügyben, alaptalannak minősítették Székelyudvarhely városának és a polgármester fellebbezési kérelmét, amelyben a Hargita Megyei Törvényszéken még tavaly született döntést támadták meg. Az ügy 2019. januárjáig nyúlik vissza: ekkor a polgármester által kiadott egyik rendelet értelmében több mint 250 ezer lejt kellett volna az egykori alkalmazottnak fizetnie a városnak.
A 2019. januárjában kiadott polgármesteri rendeletben a városvezető megállapította, hogy 257 455 lejes kár érte a várost, és ugyanakkor kimondta, hogy ezért Puskás Katalin a felelős, akit menesztett is az intézménytől. Alapfokú döntés 2020 augusztusában született a Hargita Megyei Törvényszéken, ennek értelmében Gálfi Árpádnak vissza kellene vonnia a szóban forgó polgármesteri rendeletet, valamint az addigi perköltséget is meg kellett térítenie a városnak.
Habár a polgári ügy most végérvényesen lezárult, folyamatban van az Országos Korrupcióellenes Ügyészségnél (DNA) egy bűnügyi eljárás, amelyet szintén a polgármester kezdeményezett.
– tolmácsolta a Székelyudvarhely városát képviselő ügyvéd szavait Ember Attila, a polgármesteri kabinet vezetője.
Másodjára és véglegesen is neki adtak igazat – mondta el lapunknak Puskás Katalin, aki egyébként maga is perbe hívta Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalát:
Ebben a perben július 6-án lesz a következő tárgyalás, tudtuk meg az érintettől. Puskás Katalin továbbá arról is beszámolt, hogy
Az összeg egyébként a Fellebbviteli Bíróság döntése nyomán újabb négyezer lejjel kell kiegészüljön.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a hét folyamán országszerte végzett ellenőrzései során 1080 bírságot szabott ki, összesen több mint 6,6 millió lej értékben – tájékoztatott szombaton az intézmény.
Szarvas, farkas, medve, őz és vaddisznó, vagyis az Erdélyben is élő nagyvadak díszítik a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság nemrég felavatott zászlaját. A társulat vezetősége közli, hogy csapatuk összetartozását is szimbolizálja a lobogó.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
3 hozzászólás