Hirdetés
Hirdetés

A Derengéssel és a Fire Flowval indít a két háromszéki színház

Jelenet A derengés című előadásból •  Fotó: Udvartér Színház

Jelenet A derengés című előadásból

Fotó: Udvartér Színház

Kezdődik a háromszéki színházi évad. A Derengés ismét a kézdivásárhelyi Udvartér Színház műsorán, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház, illetőleg az M Studio a Fire Flowwal indít szeptember 16-án. A kézdi társulat Székelyudvarhelyen is fellép.

Székelyhon

2024. szeptember 04., 16:052024. szeptember 04., 16:05

2024. szeptember 04., 16:182024. szeptember 04., 16:18

A 2024/2025-ös színházi évadot a Derengés című darabbal nyitja a kézdivásárhelyi Udvartér Színház. A stúdióelőadást két alkalommal Kézdivásárhelyen játsszák, és meghívást kapott a székelyudvarhelyi dráMA Kortárs színházi találkozóra is.

Szeptember 16-án 19 órától, illetve 17-én 13 órától a Vigadó Művelődési Központ nagytermi stúdiójában lesz látható az előadás, míg szeptember 18-án 20 órától Székelyudvarhelyen, a Tomcsa Sándor Színházban.

A Derengés egy pszichothriller Patrick Hamilton Gázláng című színműve nyomán. Alice Alquist híres operaénekest londoni lakásában brutálisan meggyilkolták. A tettes ismeretlen. A holttestet az áldozat unokahúga, Paula találta meg. A művésznő értékes magángyűjteményéből egyetlen egy darab sem hiányzott. Paula elmenekül. Új életre, egy saját életre vágyik. Érzékenysége és világgal szembeni bizonytalansága vezeti. Szerelmes lesz, és egyszer csak megint ott találja magát abban a bizonyos házban.
Írta és rendezte: Rusznyák Gábor, Szereposztás: Greg: Lung László Zsolt, Paula: Gecse Noémi, Jack: Mihály János, Nancy: Elek Ágota.

Jegyek válthatók a Vigadó Művelődési Központ jegypénztárában minden hétfőn, kedden, szerdán és csütörtökön 10 és 16 óra, pénteken 10 és 14 között, valamint előadások előtt egy órával. A 14 év fölötti korosztálynak ajánlott jegyár a szeptember 16-án 19 órától látható előadásra 30 lej, szeptember 17-én 13 órától 20 lej. Információk és helyfoglalás a 0730 600 279-es telefonszámon kérhető.

•  Fotó: Tamási Áron Színház Galéria

Fotó: Tamási Áron Színház

A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház keretében működő M Studio Egyiptomban kezdi meg 20. évadát: szeptember 5-én és 6-án a társulat Kairóban vendégszerepel a Cairo International Festival for Experimental Theatre nevű nemzetközi színházi eseményen, ahol két alkalommal játssza a Fehér Ferenc koreográfiájában készült LIFT produkciót. Itthon szeptember 16-án lehet megtekinteni az ősz első előadását.

Jelenet a Six out of Seven című előadásból •  Fotó: Barabás Zsolt Galéria

Jelenet a Six out of Seven című előadásból

Fotó: Barabás Zsolt

A Tamási Áron Színház szeptember-októberi játékrendje

  • szeptember 16., hétfő, 21 óra, főtér: Fire Flow – az M Studio előadása, rendező-koreográfus: Andrei Oțetaru

  • szeptember 20., péntek, 19 óra, Háromszék Táncstúdió: Wonders of Transylvania – a Reactor de creație și experiment és a Váróterem Projekt koprodukciója a Stereo Akttal való együttműködésben, rendező: Martin Boross

  • szeptember 25., szerda, 19 óra, Háromszék Táncstúdió: Six out of Seven – az M Studio előadása; koreográfus: Eoin Mac Donncha

  • szeptember 27., péntek, 21 óra, főtér: Fire Flow – az M Studio előadása

  • október 2. és 3., szerda, csütörtök, 19 óra, nagyszínpad: W. Shakespeare: A vihar – bemutató előadás; rendező: Bodó Viktor

  • október 5. és 6., szombat, vasárnap, 19 óra, kamaraterem: Kovács András Ferenc: Jack Cole dalaiból; előadják: Fazekas Ernő, Márton Lóránt-László, Nagy Csongor

  • október 7. és 8., hétfő, kedd, 19 óra, nagyterem: W. Shakespeare: A vihar

  • október 9., szerda, 19 óra, Háromszék Táncstúdió: romeo@julia.com – az M Studio előadása; koncepció, koreográfia: Fren_Ák

  • október 11., péntek, 19 óra, Háromszék Táncstúdió: Magical Deer – a Váróterem Projekt vendégelőadása

  • október 15., kedd, 18 óra, Háromszék Táncstúdió: August Strindberg: Az erősebb – a Győri Nemzeti Színház vendégelőadása; rendező: Zakariás Zalán

  • október 15., kedd, 20 óra, Háromszék Táncstúdió: S. Mrozek: Strip-tease (Sztriptíz) – a Győri Nemzeti Színház vendégelőadása; rendező: Zakariás Zalán

A Vihar próbái már augusztusban elkezdődtek •  Fotó: Tamási Áron Színház Galéria

A Vihar próbái már augusztusban elkezdődtek

Fotó: Tamási Áron Színház

A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház miniévada:

október 16., szerda, 19 óra, kamaraterem: Bertolt Brecht: Kurázsi és gyerekei; rendező: Hegymegi Máté

  • október 17., csütörtök, 19 óra, nagyterem: W. Shakespeare: A vihar

  • október 18., péntek, 19 óra, Háromszék Táncstúdió: Pappa mia – az M Studio előadása; rendező-koreográfus: Fehér Ferenc

  • október 19., szombat, 19 óra, kamaraterem: Kovács Dominik-Kovács Viktor: Jégtorta; rendező: Szilvay Máté

  • október 20., 28., vasárnap, hétfő, 19 óra, Háromszék Táncstúdió: Six out of Seven – az M Studio előadása; koreográfus: Eoin Mac Donncha

  • október 21., 23., hétfő, szerda, 19 óra, nagyterem: Eugène Labiche: A Lourcine utcai gyilkosság; rendező: Barabás Árpád

  • október 25., 26., péntek, szombat, 19 óra, kamaraterem: Kovács Dominik-Kovács Viktor: Jégtorta; rendező: Szilvay Máté

  • október 29., kedd, 19 óra, kamaraterem: Ivan Viripajev: Oxigén; rendező: Pálffy Tibor

Hirdetés

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 12., hétfő

Lakóház gyulladt ki egy Maros megyei településen

Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.

Lakóház gyulladt ki egy Maros megyei településen
Hirdetés
2026. január 12., hétfő

Bonyolult jelszó, biometrikus azonosítás – ezekkel már védettebbek a mobilos adataink

A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.

Bonyolult jelszó, biometrikus azonosítás – ezekkel már védettebbek a mobilos adataink
2026. január 12., hétfő

48 év helyett 55 vagy 60 éves nyugdíjkorhatárban gondolkodnak a belügyi és védelmi alkalmazottak esetében

A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.

48 év helyett 55 vagy 60 éves nyugdíjkorhatárban gondolkodnak a belügyi és védelmi alkalmazottak esetében
2026. január 12., hétfő

Újabb felelősségvállalásos törvény, ezúttal a bérkiadások 10 százalékos csökkentéséről

A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.

Újabb felelősségvállalásos törvény, ezúttal a bérkiadások 10 százalékos csökkentéséről
Hirdetés
2026. január 12., hétfő

„Soha többet másokért magyar vér ne folyjon!” – a doni áttörés áldozataira emlékeztek Sepsiszentgyörgyön

Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.

„Soha többet másokért magyar vér ne folyjon!” – a doni áttörés áldozataira emlékeztek Sepsiszentgyörgyön
2026. január 12., hétfő

Elkezdődött az autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti szakaszának tervezése

Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).

Elkezdődött az autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti szakaszának tervezése
2026. január 12., hétfő

Megugrott a gázfogyasztás, de elegendőek a tartalékok

Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.

Megugrott a gázfogyasztás, de elegendőek a tartalékok
Hirdetés
2026. január 12., hétfő

Autójával, majd gyalog menekült az ittas sofőr, az előzetes letartóztatás elől azonban nem tudott meglógni

Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.

Autójával, majd gyalog menekült az ittas sofőr, az előzetes letartóztatás elől azonban nem tudott meglógni
2026. január 12., hétfő

Kómába esett két gyermek műtét után a konstancai kórházban

Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.

Kómába esett két gyermek műtét után a konstancai kórházban
2026. január 12., hétfő

Kiszolgáltatott nőket hurcoltak külföldre szexuális kizsákmányolás céljából

Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.

Kiszolgáltatott nőket hurcoltak külföldre szexuális kizsákmányolás céljából
Hirdetés