
Órákba telt a meghibásodás miatt kiürült medencék feltöltése, hogy újraindulhasson a szolgáltatás
Fotó: Farkas Antal
Helyreállt a vízszolgáltatás Székelyudvarhely nagy részén, a déli órákig a magasabban fekvő városrészekben – a Tábor-negyedi nyolcemeletes tömbházakban, a Csalóka-dombon, illetve Szombatfalván, a magasabb utcákban – is újra lesz vezetékes víz. Az áramszolgáltatás szakadozása miatti feszültségsokkoktól omlott össze a víztisztító állomás automatizált rendszere.
2019. október 25., 11:182019. október 25., 11:18
2019. október 25., 11:272019. október 25., 11:27
Vízellátás nélkül maradt az egész város csütörtök estétől, a szolgáltatás csak a reggeli órákban kezdett újraindulni, de a magasabb utcákban néhol még péntek délelőtt sincs víz.
– tájékoztatott Izsák Attila Levente, a vízszolgáltató Harvíz Rt. székelyudvarhelyi munkapontjának a vezetője.

A csütörtöki hosszú ideig tartó áramkiesés miatt tönkrement a vízszolgáltató rendszer elektronikai részének néhány eleme, emiatt nincs víz sehol Székelyudvarhelyen, valamint Boldogfalva és Bögöz községben.
Kérdésünkre elmondta, a meghibásodás éjjeli elhárítása után több órába telt, amíg annyi vizet meg tudtak tisztítani, hogy újra elkezdhessék a város vízellátási hálózatának a feltöltését, továbbá a légtelenítéseket is el kellett végezzék, de szerencsére ezzel jól haladtak, így
A magasabban fekvő városrészekben, tehát a Tábor-negyedi nyolcemeletes tömbházakban, a Csalóka-dombon, illetve Szombatfalván, a magasabb utcákban – például a Lejtő, illetve a Templom utcában – a déli órákban állhat helyre a vízszolgáltatás.
Arra vonatkozó kérdésünkre, hogy várható-e újabb szolgáltatáskiesés, Izsák Attila Levente azt mondta, a vízszolgáltatónál műszaki szempontból elhárultak az akadályok, ez csak az áramellátástól függ. Tudomásuk szerint egy, a Csereháton történt áramszolgáltatási meghibásodás vezetett az egész várost érintő vízellátási problémához, és úgy tudja, azt még nem tudta elhárítani az áramszolgáltató vállalat. Ha viszont az áramszolgáltatási hálózat táplálásában újabb szakadozások lesznek, előfordulhat újabb zavar a vízszolgáltatásban is.
Egy áramkiesést követően legalább fél órába telik az automatizált rendszer újraindítása, ám ha eközben ismételten leáll, majd újraindul az áramszolgáltatás, ez a folyamat összeomlik és elölről kell kezdeni mindent. Bonyolultabb a helyzet annál, minthogy egy generátorral meg lehessen oldani – válaszolta az esetleges áthidaló megoldásokra vonatkozó kérdésünkre a víztisztító állomás vezetője.
Megkeresésünkre cáfolta a csereháti meghibásodásról szóló értesüléseket Demeter Gábor, az áramszolgáltató vállalat székelyudvarhelyi kirendeltségének a vezetője. Arról tájékoztatott, hogy a Budvár utcában hibásodott meg csütörtök délután egy húszezer voltos vezeték, az miatt nem volt áram egy ideig a víztisztító állomáson sem, illetve 16 órától 19 óráig főként a II. Rákóczi Ferenc, valamint a Budvár utcában. Demeter Gábor szerint azonban a vízszolgáltatás szünetelése nem lehetett a Budvár utcai vezetékprobléma következménye.
– mondta megkeresésünkre. Kérdésünkre azt is közölte, a Budvár utcai vezeték meghibásodásának a helyét sikerült kimérniük csütörtök este, a hiba elhárítása azonban még folyamatban van.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
szóljon hozzá!