
Órákba telt a meghibásodás miatt kiürült medencék feltöltése, hogy újraindulhasson a szolgáltatás
Fotó: Farkas Antal
Helyreállt a vízszolgáltatás Székelyudvarhely nagy részén, a déli órákig a magasabban fekvő városrészekben – a Tábor-negyedi nyolcemeletes tömbházakban, a Csalóka-dombon, illetve Szombatfalván, a magasabb utcákban – is újra lesz vezetékes víz. Az áramszolgáltatás szakadozása miatti feszültségsokkoktól omlott össze a víztisztító állomás automatizált rendszere.
2019. október 25., 11:182019. október 25., 11:18
2019. október 25., 11:272019. október 25., 11:27
Vízellátás nélkül maradt az egész város csütörtök estétől, a szolgáltatás csak a reggeli órákban kezdett újraindulni, de a magasabb utcákban néhol még péntek délelőtt sincs víz.
– tájékoztatott Izsák Attila Levente, a vízszolgáltató Harvíz Rt. székelyudvarhelyi munkapontjának a vezetője.

A csütörtöki hosszú ideig tartó áramkiesés miatt tönkrement a vízszolgáltató rendszer elektronikai részének néhány eleme, emiatt nincs víz sehol Székelyudvarhelyen, valamint Boldogfalva és Bögöz községben.
Kérdésünkre elmondta, a meghibásodás éjjeli elhárítása után több órába telt, amíg annyi vizet meg tudtak tisztítani, hogy újra elkezdhessék a város vízellátási hálózatának a feltöltését, továbbá a légtelenítéseket is el kellett végezzék, de szerencsére ezzel jól haladtak, így
A magasabban fekvő városrészekben, tehát a Tábor-negyedi nyolcemeletes tömbházakban, a Csalóka-dombon, illetve Szombatfalván, a magasabb utcákban – például a Lejtő, illetve a Templom utcában – a déli órákban állhat helyre a vízszolgáltatás.
Arra vonatkozó kérdésünkre, hogy várható-e újabb szolgáltatáskiesés, Izsák Attila Levente azt mondta, a vízszolgáltatónál műszaki szempontból elhárultak az akadályok, ez csak az áramellátástól függ. Tudomásuk szerint egy, a Csereháton történt áramszolgáltatási meghibásodás vezetett az egész várost érintő vízellátási problémához, és úgy tudja, azt még nem tudta elhárítani az áramszolgáltató vállalat. Ha viszont az áramszolgáltatási hálózat táplálásában újabb szakadozások lesznek, előfordulhat újabb zavar a vízszolgáltatásban is.
Egy áramkiesést követően legalább fél órába telik az automatizált rendszer újraindítása, ám ha eközben ismételten leáll, majd újraindul az áramszolgáltatás, ez a folyamat összeomlik és elölről kell kezdeni mindent. Bonyolultabb a helyzet annál, minthogy egy generátorral meg lehessen oldani – válaszolta az esetleges áthidaló megoldásokra vonatkozó kérdésünkre a víztisztító állomás vezetője.
Megkeresésünkre cáfolta a csereháti meghibásodásról szóló értesüléseket Demeter Gábor, az áramszolgáltató vállalat székelyudvarhelyi kirendeltségének a vezetője. Arról tájékoztatott, hogy a Budvár utcában hibásodott meg csütörtök délután egy húszezer voltos vezeték, az miatt nem volt áram egy ideig a víztisztító állomáson sem, illetve 16 órától 19 óráig főként a II. Rákóczi Ferenc, valamint a Budvár utcában. Demeter Gábor szerint azonban a vízszolgáltatás szünetelése nem lehetett a Budvár utcai vezetékprobléma következménye.
– mondta megkeresésünkre. Kérdésünkre azt is közölte, a Budvár utcai vezeték meghibásodásának a helyét sikerült kimérniük csütörtök este, a hiba elhárítása azonban még folyamatban van.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!