
Órákba telt a meghibásodás miatt kiürült medencék feltöltése, hogy újraindulhasson a szolgáltatás
Fotó: Farkas Antal
Helyreállt a vízszolgáltatás Székelyudvarhely nagy részén, a déli órákig a magasabban fekvő városrészekben – a Tábor-negyedi nyolcemeletes tömbházakban, a Csalóka-dombon, illetve Szombatfalván, a magasabb utcákban – is újra lesz vezetékes víz. Az áramszolgáltatás szakadozása miatti feszültségsokkoktól omlott össze a víztisztító állomás automatizált rendszere.
2019. október 25., 11:182019. október 25., 11:18
2019. október 25., 11:272019. október 25., 11:27
Vízellátás nélkül maradt az egész város csütörtök estétől, a szolgáltatás csak a reggeli órákban kezdett újraindulni, de a magasabb utcákban néhol még péntek délelőtt sincs víz.
– tájékoztatott Izsák Attila Levente, a vízszolgáltató Harvíz Rt. székelyudvarhelyi munkapontjának a vezetője.

A csütörtöki hosszú ideig tartó áramkiesés miatt tönkrement a vízszolgáltató rendszer elektronikai részének néhány eleme, emiatt nincs víz sehol Székelyudvarhelyen, valamint Boldogfalva és Bögöz községben.
Kérdésünkre elmondta, a meghibásodás éjjeli elhárítása után több órába telt, amíg annyi vizet meg tudtak tisztítani, hogy újra elkezdhessék a város vízellátási hálózatának a feltöltését, továbbá a légtelenítéseket is el kellett végezzék, de szerencsére ezzel jól haladtak, így
A magasabban fekvő városrészekben, tehát a Tábor-negyedi nyolcemeletes tömbházakban, a Csalóka-dombon, illetve Szombatfalván, a magasabb utcákban – például a Lejtő, illetve a Templom utcában – a déli órákban állhat helyre a vízszolgáltatás.
Arra vonatkozó kérdésünkre, hogy várható-e újabb szolgáltatáskiesés, Izsák Attila Levente azt mondta, a vízszolgáltatónál műszaki szempontból elhárultak az akadályok, ez csak az áramellátástól függ. Tudomásuk szerint egy, a Csereháton történt áramszolgáltatási meghibásodás vezetett az egész várost érintő vízellátási problémához, és úgy tudja, azt még nem tudta elhárítani az áramszolgáltató vállalat. Ha viszont az áramszolgáltatási hálózat táplálásában újabb szakadozások lesznek, előfordulhat újabb zavar a vízszolgáltatásban is.
Egy áramkiesést követően legalább fél órába telik az automatizált rendszer újraindítása, ám ha eközben ismételten leáll, majd újraindul az áramszolgáltatás, ez a folyamat összeomlik és elölről kell kezdeni mindent. Bonyolultabb a helyzet annál, minthogy egy generátorral meg lehessen oldani – válaszolta az esetleges áthidaló megoldásokra vonatkozó kérdésünkre a víztisztító állomás vezetője.
Megkeresésünkre cáfolta a csereháti meghibásodásról szóló értesüléseket Demeter Gábor, az áramszolgáltató vállalat székelyudvarhelyi kirendeltségének a vezetője. Arról tájékoztatott, hogy a Budvár utcában hibásodott meg csütörtök délután egy húszezer voltos vezeték, az miatt nem volt áram egy ideig a víztisztító állomáson sem, illetve 16 órától 19 óráig főként a II. Rákóczi Ferenc, valamint a Budvár utcában. Demeter Gábor szerint azonban a vízszolgáltatás szünetelése nem lehetett a Budvár utcai vezetékprobléma következménye.
– mondta megkeresésünkre. Kérdésünkre azt is közölte, a Budvár utcai vezeték meghibásodásának a helyét sikerült kimérniük csütörtök este, a hiba elhárítása azonban még folyamatban van.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!