
Képünk illusztráció
Fotó: Lukácsi Lehel
Az ilyenkor megszokottnál sokkal enyhébb idő lesz a következő két hétben, helyenként 13-14 Celsius-fokos nappali csúcshőmérséklettel – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 9-e és 22-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből, amit az Agerpres szemléz.
2019. december 09., 19:592019. december 09., 19:59
2019. december 09., 20:492019. december 09., 20:49
Erdélyben és Máramarosban 3-7 Celsius-fokos átlagos nappali csúcshőmérsékletre kell számítani a következő napokban,
Éjszaka mínusz 3 és 0 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, a medencékben lesznek fagypont alatti értékek. Erdélyben gyenge csapadék 13-én és 14-én esedékes, Máramarosban kedden, csütörtöktől szombatig, majd jövő hét végén várható eső.
A Bánságban és a Körösök vidékén a decemberben megszokottnál sokkal magasabb hőmérsékleti értékekre kell számítani. A jelzett időszak első napjaiban 7-12 Celsius-fokos, jövő héten 10-15 Celsius-fokos nappali átlagos csúcshőmérséklet várható, és éjszaka is csak 0-4 Celsius-fokig hűl a levegő. Esőre kedden, aztán csütörtöktől szombatig, majd a jövő hét végén van kilátás.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint csütörtök délutántól hétfő 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
Több tűzesethez is riasztották szerdán a Hargita megyei tűzoltókat: Lóvészen rosszul szigetelt, Maroshévízen kitisztítatlan kémény, Székelyudvarhelyen pedig meghibásodott elektromos vezeték okozott tüzet.
A gázolaj literenkénti ára átlépte a 10 lejt, ami nemcsak a korábbi előrejelzések beigazolódását jelzi, hanem azt is, hogy a piacra ható gazdasági és geopolitikai tényezők egyre erőteljesebben érvényesülnek – állapította meg Dumitru Chisăliță.
Négyen meghaltak, hárman megsérültek egy tegnap esti balesetben Neamţ megyében. A rendőrségi vizsgálat szerint szabálytalan előzés miatt következhetett be a tragédia – közölték a hatóságok csütörtök reggel.
szóljon hozzá!