
A csokoládékat is ellenőrizte a hatóság a karácsonyi ünnepek előtt. Illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Összetett ellenőrzést végzett karácsony előtt a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség, amely az ünnepre jellemző termékek öt csoportjának minőségét és értékesítésének törvényességét vizsgálta – számolt be közleményben a hatóság.
2017. december 29., 12:412017. december 29., 12:41
December negyedike és nyolcadika között az elemeket és akkumulátorokat, illetve az ezekből származó hulladékok rendszerét vizsgálta a fogyasztóvédelmi felügyelőség. Az erre a kategóriára vonatkozó törvények betartását hat Hargita megyei cégnél ellenőrizték, közülük négynél találtak rendellenességeket. Közel 18 ezer lej összértékű terméket vizsgáltak meg, a tapasztalt kihágások miatt pedig négy esetben róttak ki pénzbírságot 11 ezer lej értékben.
December 18. és 22. között a kristályüvegből készült termékeket vizsgálták a felügyelőség munkatársai hét egységnél. Kettőnél azonosítottak kihágásokat, ezekért egy esetben írásos figyelmeztetést, a másik esetben pedig pénzbírságot róttak ki 5 ezer lej értékben. Egyébként 1240 lej értékű terméket vizsgáltak meg, ebből 401 lejnyi volt hibás (a forgalmazásukat is beszüntették ideiglenesen).
A legátfogóbb ellenőrzést november 27. és december 22. között a karácsonyi időszakra jellemző élelmiszeripari termékek esetében végezték, itt a minőség mellett a megfelelő címkézésre, bemutatásra és reklámra is odafigyeltek.
Összesen 608,9 kilogrammnyi terméket vizsgáltak, ebből 147,9 kilogramm nem felelt meg az előírásoknak. A tapasztalt kihágásokért 10 írásos figyelmeztetést és 13 pénzbírságot róttak ki 61 ezer lej értékben. A felügyelőség ezek mellett az éttermeket, illetve a tűzijátékokat és karácsonyi díszeket forgalmazó cégeket is vizsgálta. Az említett két kategóriában 21 egységnél folytattak ellenőrzéseket, közülük hétnél azonosítottak kihágásokat, amelyekért hat esetben róttak ki pénzbírságot 30 ezer lej értékben, egy cég pedig figyelmeztetésben részesült.
Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint nem véletlen, hogy a kormányválság „éppen most robban ki, amikor a katonák, rendőrök, titkosszolgálatok előjogai kerülnének terítékre”. A Bolojan-kormányról május 5-én szavaznak a parlamentben.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Ciprian Ciucu szerint Romániában nincs törésvonal az európai elkötelezettségű erők táborában, hanem egy privilégiumait őrző „korrupt rendszer” és egy reformpárti irányzat áll szemben egymással.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerdán bejelentette, hogy valamennyi államtitkári, államtitkárhelyettesi, prefektusi és alprefektusi tisztséget betöltő politikusa benyújtotta lemondását – írja az Agerpres.
Oroszország újabb dróntámadást hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Izmail térségében, a Tulcea megyei folyami határ közelében, szerdára virradóra.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Az elmúlt időszak egyre növekvő politikai feszültségei alapján számítani lehetett a bizalmatlansági indítványra – jelentette ki kedd este a horvátországi Dubrovnikban Nicușor Dan államfő.
A rémhírek dacára egyelőre nem kell attól tartani, hogy a légitársaságok teljesen kifogynak az üzemanyagból. A kerozin árának emelkedése miatt azonban a tavalyhoz képest drágább lesz a repülés.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
szóljon hozzá!