
A Szent Anna-kápolna
Fotó: Pinti Attila
A Szent Anna-tó – Mohos tőzegláp védett terület értékeinek, múltjának jobb megismerése érdekében hívja „kincskeresésre” az érdeklődőket a Zöld SzékelyFöld Egyesület és a Pro Szent Anna Egyesület.
2024. július 20., 14:342024. július 20., 14:34
2024. július 29., 14:292024. július 29., 14:29
A Csomád-hegység már évszázadok óta népszerűnek számított a kirándulók, búcsújárók körében. A búcsújárók hajdanán a fába karcolt kereszteket követve jutottak el a Szent Anna-tóhoz, a szomszédságában található kápolnához. Később a fürdőtelepülés kialakulásával gondozott ösvények jelentek meg, majd turistajelzések tették könnyebbé az odajutást. A kápolnát többször újraépítették, turistaház épült a tó partján, majd megsemmisült, leégett a krátert borító erdő jelentős része, de lassan az erdő újra visszahódította a területet. Sokáig népszerű táborozóhely és szabadtéri strand volt, majd lassan meghonosodott a környezetbarát turizmus. Ez idő alatt számtalan történet született, mely érdekesebbé teszi az időutazásunkat – írják a szervezők.
A kezdeményezők olyan, a Csomád-hegységgel kapcsolatos régi történeteket, képeket várnak, melyek érdekes adatokkal hozzájárulhatnak a terület jobb megismeréséhez.
A történeteket a csomad.hangyasuli.ro honlapon található űrlap segítségével, a képeket pedig az info@zoldszekely.ro e-mail-címre lehet elküldeni szeptember 10-ig. A legjobb történeteket, képeket könyvcsomaggal díjazzák.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!