
Fotó: Borbély Fanni
A csíkszeredai városvezetés is reflektált a City Index összehasonlító tanulmányára, amely az ország 41 megyeszékhelye közül Csíkszeredát a 13. helyre sorolta. Ez az eredmény nem a városháza, hanem a csíkszeredaiak eredménye – fogalmazott Korodi Attila polgármester.
2024. július 12., 13:132024. július 12., 13:13
2024. július 12., 14:592024. július 12., 14:59
Zajlott az élet a csíkszeredai városközpontban, fúrtak-faragtak a Majláth Gusztáv Károly tér és a Petőfi Sándor utca találkozásánál, ahol sajtótájékoztatót tartott Korodi Attila polgármester pénteken, hogy a korábban megjelent City Index eredményeit értékelje.
Amint erről már beszámoltunk, három fő szempont szerint osztályozták a megyeszékhelyeket, az életminőség, a jólét, valamint a pezsgés szerint.

Kiemelkedően jól szerepeltek a székelyföldi városok a City Index 2024-es felmérésben, amely országosan 41 megyeszékhelyet rangsorolt három fő szempont szerint: életminőség, jólét, pezsgés.
„Csíkszereda egy nagyon élhető, nagyon közösségbarát, az életminőséget garantáló városként definiálható. Pont ez köszönt vissza a City Index elemzésből is” – kezdte a városvezető. Hozzátette:
„Ebből a szempontból kiindulva az, hogy mi Csíkszeredát ebben az indexrendszerben 13. helyen találtuk meg, egy óriási büszkeség. Ez büszkeség a városházának, de azt gondolom, hogy még nagyobb büszkeség a csíkszeredai lakóknak” – fogalmazott Korodi.
Fotó: Borbély Fanni
Ugyanakkor megosztott néhány számadatot is, amely jól mutatja, hogy méltán áll a város a pezsgés szempontjából az első 11. helyen a rangsorban.
– sorolta a polgármester.
Hozzátette: a város egyik erőssége, ahogy a tanulmányban is visszaköszön, hogy itt a legaktívabb a civil társadalom.
Ugyanakkor szintén jó az oktatási hálózata, és az egészségügyi rendszere a hargitai megyeszékhelynek. „Tehát van egy kiegyensúlyozott jóléti rendszer a városban, amelynél elengedhetetlen a városházának, különböző intézményeknek, és gazdasági szereplőknek a munkája” – mutatott rá.
Fotó: Borbély Fanni
„Tudjuk, hogy mi vagyunk az egyik olyan megyeszékhely, amely országos szinten már soha nem fog rendelkezni autópályával, ezért mi kell a városunkat rácsatlakoztassuk az északon és délen elhaladó autópályákra, és
– osztotta meg Korodi a jövőre nézve a város egyik nagy megoldásra váró problémáját. Hozzáfűzte, tudják, hogy a konektivitás megoldása mellett, amely többek között a terelőútrendszer kiépítését, a buszhálózat működtetését jelenti, a gazdaságfejlesztésre is fókuszálniuk kell.
– magyarázta Korodi. Arról is beszélt, hogy most az általános rendezési terv mentén (PUG) éppen közviták zajlanak, amelyek egyik nagyon fontos eleme az, hogy megnyitják a földterületeket a lakhatási projektek számára.
Végül kifejtette, hogy ez a City Indexes eredmény a csíkszeredaiak eredménye, mert ebben mindenkinek benne van a mindennapi munkája, és az, ahogyan megéli a mindennapokat.
Az idei első negyedévben 11 876 lakást adtak használatba Romániában, 914-gyel kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători) péntektől szeptember elejéig közvetlen összeköttetést biztosít a tengerpart és az ország főbb régiói között.
Márciushoz képest áprilisban 95 lejjel (1,6 százalékkal) 5843 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben is nagy erőkkel dolgozgtak az elmúlt 24 órában, a csütörtöki vihar okozta károk eltakarításán.
Az áprilisi 10,71 százalékról májusban 10,85 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei első negyedévben enyhén csökkent az átlagnyugdíj Romániában, miközben az infláció továbbra is magas maradt, és számos alapvető termék, valamint szolgáltatás ára jelentősen emelkedett – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból
Újra vannak körzeti állatorvosai Hargita megyének, akik a szerződéskötést követően a héten kezdtek el dolgozni. Egy körzetben azonban nem sikerült betölteni a megüresedett helyet, ott egyelőre átmeneti megoldást kell alkalmaznia a szakhatóságnak.
Valamennyi, a belfasti tüntetéseket kísérő incidensekben érintett román állampolgár segítséget kapott a helyi hatóságoktól vagy hozzátartozóitól, és ideiglenesen biztonságos helyre költöztették őket – közölte csütörtök este a román külügyminisztérium.
Elkezdődött Csíkszentkirályon az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakított ideiglenes körforgalom végleges formájának kialakítása. Pár nap alatt végeznek a munkával, de nem árt figyelni az arra autózóknak.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
szóljon hozzá!