
Fotó: Pinti Attila
Mivel október végére szeretnék befejezni a csíkszeredai vasúti felüljáró újjáépítését, és megnyitni a forgalom előtt, a Hargita utcának a felüljárón túli szakaszát is megfelelő állapotba kell hozni eddig az időpontig. A nyáron elkezdett felújítás jó ütemben halad, minden rendben lesz – tudtuk meg.
2023. szeptember 07., 21:222023. szeptember 07., 21:22
Már több mint 700 méteres szakaszon készült el a Hargita utca nyugati, a vasúti felüljáró és a város kijárata közötti részen húzódó szakaszán az alapozás és az első réteg aszfaltburkolat mind a négy útsávon – tájékoztatott érdeklődésünkre Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
Fotó: Pinti Attila
Az elöljáró szerint a munka reményen felüli ütemben halad, jelenleg
Elkezdődött a körforgalom kialakítása is, amely fontos része az utca és a felüljáró közötti csatlakozásnak.
Bors Béla azt mondta, a kivitelező ígérete szerint október végére ez az utcaszakasz teljesen elkészül, így
Fotó: Pinti Attila
Az elkövetkező időszakban a járdaszegélyeket is kialakítják, a jelenleg villanyoszlopokon levő kábelek későbbi földbe helyezése érdekében szükséges védőcsöveket már lefektették a járdák alá, ez folytatódik a városkijárat irányába.
A járdák térköves burkolatot kapnak, így könnyebb lesz beavatkozni, amikor a villamos vezetékeket a földbe kell helyezni – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
Mivel nem valószínű, hogy a teljes útszakasz felújítása elkészül idén a városkijáratig – a Hajnal utcánál még egy körforgalmat kell kialakítani – elsősorban a munkálatok költségeinek egy részét fedező európai uniós támogatás felhasználása a cél az év végéig, amikor lejár a határidő. Az alpolgármester szerint
A Hargita utca részben más lesz, mint amit a legelső tervek előírtak: az ott működő cégek tiltakozásának eredményeképpen nem lesznek buszsávok, nem lesz középen oszlopokkal elválasztva az utca, ráadásul kétoldalt a kerékpárút is eltér a megszokottól, a helyszűke miatt a két külső útsávra festik fel ezeket megosztott sávokként, amelyeket úgy az autósok, mint a kerékpárosok használhatnak.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
1 hozzászólás