
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A pandémiát követően idén november 26-án újra valós térben kerülhet sor a Csíki Vállalkozók Egyesülete és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa szervezésében a nagy hagyománnyal rendelkező jótékonysági Katalin-bálra Csíkszeredában. A rendezvény célja változatlan: teljes bevételét jótékonysági célra ajánlják fel.
2022. november 17., 14:092022. november 17., 14:09
A rendezvény mottója Bolyai János találó mondata lett idén: „Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell.”
A Csíki Vállalkozók Egyesülete arra kér mindenkit, aki segítő szándéktól vezérelve részese szeretne lenni ennek a kezdeményezésnek, hogy támogatásával csatlakozzon a kitűzött nemes célok megvalósításához: az adományokból a Csíksomlyói Szent István Gyermekotthon fűtésrendszerének korszerűsítéséhez szükséges fűtőtestek beszerzését, a Caritas Otthongondozó – „Meleg étel időseknek” program megvalósításához szükséges eszközök beszerzését, valamint a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó Újszülött osztály számára, újszülött ágynemű elkészítéséhez szükséges speciális textília, illetve „No contact” lázmérők beszerzését fogják támogatni.
– áll a szervezők közleményében.
A bál november 26-án délután 6 órától veszi kezdetét. Azoknak, akik részesei szeretnének lenni november 22-ig kell elküldeniük részvételi szándékukat a office@csve.ro e-mail címre, vagy telefonon is jelezhetik a 0744 706 606-os telefonszámon. A részvételi díj személyenként 450 lej, amely a jótékonysági hozzájárulást is tartalmazza.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
szóljon hozzá!