
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A pandémiát követően idén november 26-án újra valós térben kerülhet sor a Csíki Vállalkozók Egyesülete és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa szervezésében a nagy hagyománnyal rendelkező jótékonysági Katalin-bálra Csíkszeredában. A rendezvény célja változatlan: teljes bevételét jótékonysági célra ajánlják fel.
2022. november 17., 14:092022. november 17., 14:09
A rendezvény mottója Bolyai János találó mondata lett idén: „Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell.”
A Csíki Vállalkozók Egyesülete arra kér mindenkit, aki segítő szándéktól vezérelve részese szeretne lenni ennek a kezdeményezésnek, hogy támogatásával csatlakozzon a kitűzött nemes célok megvalósításához: az adományokból a Csíksomlyói Szent István Gyermekotthon fűtésrendszerének korszerűsítéséhez szükséges fűtőtestek beszerzését, a Caritas Otthongondozó – „Meleg étel időseknek” program megvalósításához szükséges eszközök beszerzését, valamint a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó Újszülött osztály számára, újszülött ágynemű elkészítéséhez szükséges speciális textília, illetve „No contact” lázmérők beszerzését fogják támogatni.
– áll a szervezők közleményében.
A bál november 26-án délután 6 órától veszi kezdetét. Azoknak, akik részesei szeretnének lenni november 22-ig kell elküldeniük részvételi szándékukat a office@csve.ro e-mail címre, vagy telefonon is jelezhetik a 0744 706 606-os telefonszámon. A részvételi díj személyenként 450 lej, amely a jótékonysági hozzájárulást is tartalmazza.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Bonyolult időszakot élünk, és politikai szempontból meglehetősen nehéz viselni ezt a terhet – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtök este az Europa FM rádió adásában. Azt mondta, a koalícióból való kilépés kérdése nem merült fel.
Tavaly 2024-hez képest 0,6 százalékkal nőtt a román gazdaság, de technikai recesszióban zárta az évet, miután a harmadik negyedév után a negyedik trimeszterben is csökkent a bruttó hazai termék (GDP) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
szóljon hozzá!