
Magyarország köztársasági elnökének gyulafehérvári látogatása 2022-ben. Most Csíksomlyóra is ellátogat. Archív
Fotó: Haáz Vince
Kétnapos székelyföldi látogatásra érkezik Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke május 27-én és 28-án. Az államfő a csíksomlyói pünkösdi búcsún is részt vesz, és Sepsiszentgyörgyre is ellátogat.
2023. május 25., 11:222023. május 25., 11:22
2023. május 25., 11:232023. május 25., 11:23
Székelyföldi látogatása során Novák Katalin a Csíksomlyói kegytemplomot is felkeresi május 27-én, szombaton 16 órakor a hivatalos programja szerint.
Vasárnap a sepsiszentgyörgyi református elemi iskola új épületrészének átadásán 12 órától, később, 14 órakor szintén Sepsiszentgyörgyön az idősotthon átadásán vesz részt.
Az elmúlt évek során egyébként rendszeressé vált, hogy Magyarország mindenkori államfője is ellátogat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra. Áder János korábbi köztársasági elnök, feleségével, Herczeg Anitával minden évben részt vett a csíksomlyói hegynyeregben tartott ünnepi szentmisén.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
szóljon hozzá!