
Magyarország köztársasági elnökének gyulafehérvári látogatása 2022-ben. Most Csíksomlyóra is ellátogat. Archív
Fotó: Haáz Vince
Kétnapos székelyföldi látogatásra érkezik Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke május 27-én és 28-án. Az államfő a csíksomlyói pünkösdi búcsún is részt vesz, és Sepsiszentgyörgyre is ellátogat.
2023. május 25., 11:222023. május 25., 11:22
2023. május 25., 11:232023. május 25., 11:23
Székelyföldi látogatása során Novák Katalin a Csíksomlyói kegytemplomot is felkeresi május 27-én, szombaton 16 órakor a hivatalos programja szerint.
Vasárnap a sepsiszentgyörgyi református elemi iskola új épületrészének átadásán 12 órától, később, 14 órakor szintén Sepsiszentgyörgyön az idősotthon átadásán vesz részt.
Az elmúlt évek során egyébként rendszeressé vált, hogy Magyarország mindenkori államfője is ellátogat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra. Áder János korábbi köztársasági elnök, feleségével, Herczeg Anitával minden évben részt vett a csíksomlyói hegynyeregben tartott ünnepi szentmisén.
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!