
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Nem szárnyalta túl az idei ősz leghidegebb reggelét, de azért nagyon közel volt hozzá a csütörtöki reggel: ezúttal mínusz 2,5 Celsius-fokot mértek Csíkszeredában. Szeptember 19-én volt eddig a leghidegebb az országban és Csíkszeredában, ekkor 2,9 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték.
2020. október 15., 09:202020. október 15., 09:20
2020. október 15., 09:212020. október 15., 09:21
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság által kiadott hőtérképen jól látszik, hogy ezúttal, néhány hegyvidéki kivétellel mindössze a Csíki-medencében, a Hargita egy részén és a Gyergyói-medence nagyrészében volt fagypont alatti a reggeli, legalacsonyabb hőmérséklet.

A már meg sem lepődünk kategória, hogy ismét Csíkszeredában volt a leghidegebb. Hétfőre virradóra mínusz 1,4 Celsius-fokot mértek a hargitai megyeközpontban.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
szóljon hozzá!