
Idén is a Mikó-vár lesz a jazzfesztivál fő helyszíne. Archív
Fotó: Korpos Attila
A saját értékekre, helyi tehetségekre fókuszálnak az idei Csíki Jazzfesztiválon, azonban világsztárokat is meghívtak az immáron tizenharmadik kiadásához érkezett rendezvényre Csíkszeredában. A fesztivált július 27-31. között tartják, az öt nap alatt 13 fellépő 13 zenei stílusban szórakoztatja majd a közönséget, emellett számos kísérőporgram színesíti az esemény felhozatalát.
2023. július 17., 13:532023. július 17., 13:53
2023. július 17., 13:542023. július 17., 13:54
Akárcsak a tavaly, idén is ugyanazok a helyszínek adnak otthont az idei Csíkszeredai Nemzetközi Jazzfesztiválnak, így
A rendezvény programját ismertető hétfői sajtóeseményen Szilágyi Nóra főszervező kiemelte:
Ezzel párhuzamosan ugyanakkor a fesztiválról nem maradhatnak el a világsztárok sem, mint amilyen például a Nils Petter Molvaer Group norvég zenekar, akik pénteken lépnek majd színpadra. Az előadók közül többek között kiemelte még Dés László magyarországi zeneszerzőt, jazz-zenészt, valamint a Cotton Club Singers zenekart és a visszatérő előadónak számító Kéknyúl együttest. Továbbá olyan távolabbról érkező előadók is helyet kapnak a színpadon a fentebb említett norvég zenekar mellett, mint a lengyelországi Immortal Onion, és a braziliai Mario Bakuna & Edmundo Carneiro.
Érdekesség, hogy a romániai zenei élet egyik legendás alakja, a 80 éves Florian Lungu (Moşu) is fog előadást tartani a jazzről a Kulisszában szombaton. Míg tavaly a Vibe changers projekttel kezdődőtt a fesztivál, idén ezzel zárul, amelybe bárki bekapcsolódhat.
Fotó: Csíki Jazz/Facebook
– jegyezte meg Szilágyi Nóra. Tőle tudjuk, hogy számos kísérőprogrammal is készültek a rendezvény idejére. Lesznek kézművesfoglalkozások, gyerekfoglalkozások, gyermekfelügyelet.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a városban zajló zenei fesztiválokról beszélt, többek között a Nyáron Szeredáról, a Régizene Fesztiválról, és a Csíki Jazzről. „Mindezekkel Csíkszereda felkerült a zenei térképre” – emelte ki a városvezető.
Sógor Enikő alpolgármester arról beszélt, hogy
Ferencz Angéla, a Hargita Megyei Kulturális Központ és a megyei önkormányzat nevében elmondta, fontosnak tartja az együttműködést a szervezőkkel, és azt, hogy a fiatal tehetségeket támogathatják.
Tudnivalók a fesztiválról
A fesztivál első és utolsó napjára, azaz csütörtökre és hétfőre a belépés ingyenes lesz a Kulisszában zajló koncertekre. A többi napokra a bérlet 220 lej, a napi jegy 90 lej. A belépőket a bilete.ro oldalon is meglehet vásárolni. A nyugdíjasoknak, valamint a diákoknak a 30 lejes kedvezményes áru jegyét csak a helyszínen lehet kiváltani. Részletes információkat a programról a fesztivál honlapján, a jazzfestival.ro oldalon lehet kapni.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
A karácsonyi ünnepkörhöz tartozik a Heródes által meggyilkoltatott fiúgyerekek, azaz „apró szentek” napja is, régen gazdag, mára kikopó szokásrenddel. Ilyenkor lehet büntetlenül megvesszőzni a lányokat, asszonyokat, de koránt sem nevelés céljával.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
szóljon hozzá!