
Fotó: Pinti Attila
Felújítás előtt áll Csíkszereda színházának épülete, ennek ellenére az évad előadásait változatlanul a Csíki Játészín épületébe hirdették meg. Mint ahogy azt Korodi Attila polgármester is mondta, a felújításokhoz majd igazodnak.
2024. szeptember 13., 15:462024. szeptember 13., 15:46
2024. szeptember 13., 16:162024. szeptember 13., 16:16
Évadhirdető sajtótájékoztatót tartott a Csíki Játékszín csapata péntek délelőtt a színház épületében. Az eseményen jelen volt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, Veress Albert, a Csíki Játékszín igazgatója, valamint a társulat csapata.
Korodi Attila hangsúlyozta, a városi önkormányzatnak fontos a színház ügye. Mivel az épület felújítás előtt áll, a 2024–2025-ös évad az adaptációk éve lesz, az építkezéshez és renováláshoz kényszerül alkalmazkodni a színház csapata. „Végre kimegyünk a nem konvencionális terekre is” – fogalmazott Korodi Attila, azaz
Veress Albert ezt követően összegezte az előző évad adatait. A múlt évben öt új produkcióval rukkolt elő a társulat, kiegészítve kettővel, amit noha már lepróbáltak, tartalékként meghagyták az elkövetkezendő évadokra, amikor a színház fizikális helye kérdéses. A múlt évadban 273 előadást sikerült játszania Csíkszereda színházának, és összesen 42 843 nézőszámot tudhatnak maguk mögött. Az előadások 91 százalékos telítettségűek voltak átlagban.
Fotó: Pinti Attila
A színházigazgató kiemelte, hogy négy fesztivált is maguk mögött tudhatnak a múlt évben: a Lurkó Teenst, a 14. Nemzetiségi Színházi Kollokviumot, a Mafesztet, valamint az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Unscenet.
– emelte kis Veress Albert.
Fotó: Pinti Attila
Mint mondta, a Csíki Játékszín bizalommal és kíváncsian fordul a fiatalok felé, ezt példázza a művészeti egyetemeknek rendezett Unscene fesztivál is, továbbá nagy örömmel jelentette be, hogy színházuk új taggal bővül:
A színházigazgató az új évad előadásait is ismertette: három nagytermi saját produkcióval készülnek, három bérletes vendégelőadással, három új stúdiótermi előadással, három fesztivállal, egy nagyszínpadi mesejátékkal, három új tantermi előadással, illetve 19 műsoron tartottal. A bérletárusítás elkezdődött, mindazok, akik bérletüket megújítanák, szeptember 20-ig van erre lehetőségük, utána a „foglalt” helyeket felszabadítják. Az évad programja elérhető a színház honlapján.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!