
Fotó: Veres Nándor
Hargita Megye Tanácsa idén is támogatja a Gyulafehérvári Caritas programjait. A 16 évre visszanyúló együttműködés eredményeként 11 pályázat részesült pozitív elbírálásban, összesen 639 737 lej értékben – áll a szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményben.
2017. június 27., 20:282017. június 27., 20:28
A legnagyobb összeget a Gyulafehérvári Caritas Otthoni beteggondozó szolgálatának ítélte oda Hargita Megye Tanácsa,
A beteggondozó szolgálat a megye 66 településén biztosít egészségügyi alapápolást és szakápolást, valamint háztartási segítséget az arra rászorulóknak. Az összeg a program teljes költségvetését 8 százalékkal egészíti ki.
Hét elszigetelt településen működik Falugondnoki Szolgálat, amely 40,5 ezer lejes támogatásban részesült, ez az összeg közel 17 százalékát teszi ki a program teljes költségvetésének. A falugondnoki szolgálat célja a hátrányos helyzetű, szolgáltatáshiányos kistelepülések esélyegyenlőségének növelése.
A Gyulafehérvári Caritas Idősek Nappali Foglalkoztatásának programjára idén 3 ezer lej támogatást kapott. A Családsegítő Szolgálat működéséhez 15,2 ezer lejjel járult hozzá Hargita Megye Tanácsa. A szolgálat munkatársai Hargita megyében 21 településen vannak jelen. A támogatás egyéni és csoportos szociális tevékenységek, foglalkoztatási terápia, prevenciós programok, felzárkóztató korrepetálás, Idősek Világnapja, Nyári Iskola és Családi Nap szervezéséhez és megvalósításához járul hozzá.
A Fogyatékkal Élőket Támogató Szolgálat a megye 7 településén kínál tanácsadást, figyelemfelkeltő és érzékenyítő programokat, nyári táborokat fogyatékkal élőknek, valamint az Őrangyal foglalkozásokat. Hargita Megye Tanácsa a szolgálat tevékenységét idén 10,4 ezer lejjel támogatja.
A Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontok 10,6 ezer lej támogatást kaptak, ezzel mintegy 7,4 százalékos kiegészítést biztosítva a program éves költségvetéséhez, amely a megye nyolc településén nyújt 0-6 éves gyerekek és szüleik számára különböző készségfejlesztő tevékenységeket.
Az idei évtől kezdődően a Gyulafehérvári Caritas Hargita megyében nyolc településen működtet nappali központokat hátrányos helyzetű gyerekek számára, ahol a tevékenységek délutáni iskola formájában valósulnak meg. Központonként 24 gyerek (összesen kb. 190) részesül iskolakerülést és -elhagyást megelőző foglalkozásokon (nevelési, oktatási, tanácsadási tevékenységek, iskolai és szakmai orientációs támogatás). A központok működéséhez Hargita Megye Tanácsa 119 ezer lejjel járul hozzá, ez a program teljes költségvetésének 22 százalékát teszi ki.
A Hargita megyében működő szociális, egészségügyi és nevelési programjainak teljes éves költségvetése 7,36 százalékát teszi ki a Hargita Megye Tanácsától érkező, vissza nem térítendő támogatás. Az eddig elnyert 11 pályázatból 9 pályázatot a megyei tanácshoz tartozó Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság biztosítja.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!