
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei rendőrség eljárást indított egy 31 éves férfi ellen, aki nem tartotta be a járványügyi előírásokat egy szombati marosvásárhelyi bűvészműsor előtt és alatt.
2021. november 21., 14:272021. november 21., 14:27
Mint kiderült, a Craiováról származó, egy bukaresti cég képviseletében Marosvásárhelyre látogató férfi egy bűvészműsort harangozott be a marosvásárhelyi iskolákban, meghívókat osztogatva a gyermekeknek. A belépőjegyet 45 lejért lehetett megvásárolni. Az esemény helyszíne a marosvásárhelyi Kultúrpalota volt, amelynek nagytermét szombaton délután teljesen megtöltötték a gyermekek és szüleik, nagyszüleik.
Mint a rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Fărcaș elmondta, az érvényben levő járványügyi szabályok értelmében zárt helyen szervezett rendezvényekre csak lázmérést és a zöldigazolvány ellenőrzését követően lehet belépni, a termekben az ülőhelyek csupán 30 százalékát lehet elfoglalni. A Kultúrpalotába kiérkező rendőrök azonban azt tapasztalták, hogy a lázmérést elmulasztották, a nagyteremben minden helyet elfoglaltak. A szervező ellen eljárást indítottak, jelentős pénzbírságra is számíthat.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!