
Érdemes betérni
Fotó: Haáz Vince
Nincs ára azoknak a ruháknak, cipőknek és játékoknak, amelyeket a marosvásárhelyi, pénteken megnyílt adományozó-központban lehet megnézni, elvinni. Mindenki annyit tehet értük a perselybe, amennyit neki megér.
2024. június 14., 19:122024. június 14., 19:12
Bizonyára sokan vannak közülünk, akiknek feleslegessé vált a jó állapotban levő ruhája, cipője, táskája, de akár más használati tárgya is. Szerencsésebb esetben el tudjuk juttatni nehéz sorban élőkhöz vagy alapítványokhoz, esetleg betesszük a kihelyezett konténerekbe. De legtöbbször egy ideig rakosgatjuk a megunt cuccokat, lehet, hogy megpróbáljuk eladni, és előbb vagy utóbb bezsákoljuk, bedobozoljuk és vagy a padlásra kerülnek, vagy a kukába.
Az adományozó-központ a főtér közelében, a művészeti gimnáziummal szemben működik.
Fotó: Haáz Vince
A megnyitón barátként köszöntötte mindenki egymást, és Koreck Máriát a Divers Egyesület elnökét.
Az nehéz sorban lévő, többnyire roma gyerekeket és családokat segítő egyesület elnöke arról beszélt, hogy nagyon sok ruha és cipőadomány érkezik a szervezethez – az évek során egyre jobb minőségű és állapotú dolgokat kaptak. Ezek egy részét eljuttatták a támogatott családoknak, de annál jóval több volt. Ezért arra gondoltak, hogy többek között egy, a magyar fővárosban is működő adományozóbolthoz hasonlót hoznak létre Marosvásárhelyen is.
Ehhez először pénzalapot gyűjtöttek, hogy tudjanak bérelni egy megfelelő helyiséget, és azt pár hónapig nyitva is tudják tartani. Majd kerestek egy céget, amely segített kifesteni a helyiséget, és mindenkinek szóltak, hogy polcokra, vállfákra van szükségük.
Fotó: Haáz Vince
Azután berendezték a hangulatos kis boltot, amelyet pénteken nyitottak meg.
Az illetékestől megtudtuk, hogy a boltban található ruhák, cipők, táskák, játékok nincsenek felárazva, mindenki annyit hagy értük a kihelyezett dobozban, amennyit akar.
Koreck Mária elmondta, hogy bizalmi alapon működik majd a bolt, ők mindenképp bíznak abban, hogy a betérőktől kapott adományokból sikerül fenntartani a helyet és támogatni azokat a családokat, amelyekre eddig is odafigyeltek. Többek között a Maros-parton, tákolt otthonokban, valamint az Raktár utcában, az út menti viskókban élőket segítik, a gyermekeket oktatják, és a nagyobbakat próbálják meggyőzni, támogatni, hogy legalább az 1–4. osztályt végezzék el és tanuljanak meg írni, olvasni.
Koreck Mária boldogan mesélt a boltról
Fotó: Haáz Vince
Az adományozó-központból nemcsak elvinni, hanem beadni is lehet jó állapotban levő ruhákat, cipőket, kisebb használati tárgyakat. A bolt egyelőre 10–14 óra között működik, de ha lesznek önkéntesek, akkor a délutáni órákban is nyitva lesz és fogadja az adományokat, illetve azokat is, akik jó minőségű, de használt dolgokat keresnek.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
szóljon hozzá!