
Új bemutatóval készül a Csíki Játékszín
Fotó: Veres Nándor
Zakariás Zalán rendezésében mutatja be a Csíki Játékszín szerdán 19 órától Georges Feydeau Bolha a fülbe című klasszikus vígjátékát. A bemutatót követően az előadás április 24-én (szombat) és 25-én (vasárnap) 19 órától is látható lesz.
2021. április 15., 15:342021. április 15., 15:34
2021. április 15., 16:012021. április 15., 16:01
Bartalis Gabriella színésznő a színházi darabot beharangozó csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, az előadások a járványügyi előírások betartásával zajlanak. Mivel a városban a sárga forgatókönyv van érvényben,
Az első, április 21-ei előadásra már elkelt az összes jegy, azt az követőekre viszont még vannak helyek.
„Nagyon jól megírt örökzöld bohózatról van szó, és természetesen szeretnénk derűt csempészni az emberek életébe. De nekünk, alkotóknak is nehéz dolgunk van, úgy érezzük, nehezebb előbányászni a humort magunkból a jelenlegi helyzetben. Az alkotómunkának így több falat is át kell törnie, emiatt komoly feladat és megpróbáltatás színpadra állítani egy bohózatot” – emelte ki a Zakariás Zalán rendező a sajtóeseményen. Hozzátette,
„Hogyan válik mindez örökzölddé egy darabban úgy, hogy az az ember érzése: ezt már ismerem, de mégis jólesik nézni – erről is szól a Bolha a fülbe” – mondta Zakariás Zalán.
Zakariás Zalán egyébként számos belföldi és magyarországi színházban rendezett már, a Csíki Játékszínben ez az első munkája. Az díszletet Szűcs-Olcsváry Gellért tervezte, az előadás jelmeztervezője György Eszter. Szereplők: Kozma Attila, Bende Sándor, Kányádi Szilárd, Bilibók Attila, Giacomello Roberto, Lőrincz András Ernő, Kányádi Anna, Márdirosz Ágnes, Szabó Enikő, Borsos Tamás, Tóth Jess, Zsigmond Éva Beáta.
Zakariás Zalán, a darab rendezője és Bartalis Gabriella színésznő
Fotó: Veres Nándor
Jegyek a színház jegypénztárában válthatók munkanapokon 12 és 15 óra között, valamint előadások előtt egy órával. Információk, és helyfoglalás 0751-039 026-os telefonszámon lehetséges.
Victor-Emmanuel Chandebise és felesége túlságosan felhőtlen, már-már az unalomig boldog házasságban élnek. Egy nap azonban a férj kedvenc nadrágtartóját tartalmazó csomag érkezik egy kétes hírű lebujból. Gyanús egybeesés ez a nagytermészetű férj lankadt kedélyállapotával. A szivárványos harmónia azonnal szertefoszlik, a féltékeny feleség névtelen találkára hívja társát a Tüzes Kandúr fogadóba, és ezzel kezdetét veszi párkapcsolati hajsza...
És amellett, hogy a váratlanabbnál váratlanabb fordulatok folyamatosan megnevettetnek, felfedezhetjük a mindennapok ironikus tükörképét is. Így érhető tetten azoknak a banális helyzeteknek a valósága, melyek időnként indokolatlanul tesznek bolhát a fülbe.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!