
Új bemutatóval készül a Csíki Játékszín
Fotó: Veres Nándor
Zakariás Zalán rendezésében mutatja be a Csíki Játékszín szerdán 19 órától Georges Feydeau Bolha a fülbe című klasszikus vígjátékát. A bemutatót követően az előadás április 24-én (szombat) és 25-én (vasárnap) 19 órától is látható lesz.
2021. április 15., 15:342021. április 15., 15:34
2021. április 15., 16:012021. április 15., 16:01
Bartalis Gabriella színésznő a színházi darabot beharangozó csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, az előadások a járványügyi előírások betartásával zajlanak. Mivel a városban a sárga forgatókönyv van érvényben,
Az első, április 21-ei előadásra már elkelt az összes jegy, azt az követőekre viszont még vannak helyek.
„Nagyon jól megírt örökzöld bohózatról van szó, és természetesen szeretnénk derűt csempészni az emberek életébe. De nekünk, alkotóknak is nehéz dolgunk van, úgy érezzük, nehezebb előbányászni a humort magunkból a jelenlegi helyzetben. Az alkotómunkának így több falat is át kell törnie, emiatt komoly feladat és megpróbáltatás színpadra állítani egy bohózatot” – emelte ki a Zakariás Zalán rendező a sajtóeseményen. Hozzátette,
„Hogyan válik mindez örökzölddé egy darabban úgy, hogy az az ember érzése: ezt már ismerem, de mégis jólesik nézni – erről is szól a Bolha a fülbe” – mondta Zakariás Zalán.
Zakariás Zalán egyébként számos belföldi és magyarországi színházban rendezett már, a Csíki Játékszínben ez az első munkája. Az díszletet Szűcs-Olcsváry Gellért tervezte, az előadás jelmeztervezője György Eszter. Szereplők: Kozma Attila, Bende Sándor, Kányádi Szilárd, Bilibók Attila, Giacomello Roberto, Lőrincz András Ernő, Kányádi Anna, Márdirosz Ágnes, Szabó Enikő, Borsos Tamás, Tóth Jess, Zsigmond Éva Beáta.
Zakariás Zalán, a darab rendezője és Bartalis Gabriella színésznő
Fotó: Veres Nándor
Jegyek a színház jegypénztárában válthatók munkanapokon 12 és 15 óra között, valamint előadások előtt egy órával. Információk, és helyfoglalás 0751-039 026-os telefonszámon lehetséges.
Victor-Emmanuel Chandebise és felesége túlságosan felhőtlen, már-már az unalomig boldog házasságban élnek. Egy nap azonban a férj kedvenc nadrágtartóját tartalmazó csomag érkezik egy kétes hírű lebujból. Gyanús egybeesés ez a nagytermészetű férj lankadt kedélyállapotával. A szivárványos harmónia azonnal szertefoszlik, a féltékeny feleség névtelen találkára hívja társát a Tüzes Kandúr fogadóba, és ezzel kezdetét veszi párkapcsolati hajsza...
És amellett, hogy a váratlanabbnál váratlanabb fordulatok folyamatosan megnevettetnek, felfedezhetjük a mindennapok ironikus tükörképét is. Így érhető tetten azoknak a banális helyzeteknek a valósága, melyek időnként indokolatlanul tesznek bolhát a fülbe.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!