
Hat hónap alatt kell befejezni a peronok megemelését
Fotó: Gecse Noémi
Nem pénzhiány, vagy más okok, hanem a vonatkozó előírások miatt emelik a sínekhez viszonyítva csak 25 centiméterrel a csíkszeredai vasútállomás peronjainak szintjét. Az első peron viszont, ahová a legtöbb vonat érkezik, jóval magasabb lesz a többinél.
2018. április 17., 11:022018. április 17., 11:02
A vasúti létesítményekre vonatkozó biztonsági előírások miatt lesz mérsékeltebb a csíkszeredai vasútállomáson a vágányok melletti peronok szintjének emelése – részletezte érdeklődésünkre Ioan Pintea. A Román Vasúttársaság (CFR) Brassói Területi Igazgatóságának igazgatóját azért kerestük fel ismét, hogy a két hete elkezdődött munkálat kapcsán arról kérdezzük, hogy
Az igazgató szerint nincs szó pénzhiányról, sem más olyan okról, amely miatt csak részben könnyítenék meg az utasok le- és felszállását a szerelvényekre. Az érvényben levő előírások miatt döntöttek így, az utasok biztonsága érdekében.
Fotó: Gecse Noémi
– magyarázta Pintea. Hozzátette,
Fotó: Gecse Noémi
Az első peron esetében, mivel ott az állomásépület felőli oldalon elég hely van, megoldható a járószintnek az utasok számára kényelmes le- és felszállás helyett ki- és beszállást biztosító emelése – tudtuk meg. Ezen az egy szakaszon
Az igazgató úgy értékelte, a mostani állapotokhoz viszonyítva a többi vágányok mellett is könnyebb és biztonságosabb lesz leszállni, illetve fellépni a vonatokra az utasoknak.
Fotó: Gecse Noémi
Egy-egy vágányt lezárnak
A munkálatokat várhatóan szeptember végére fejezik be a csíkszeredai vasútállomáson, addig egymás után egy-egy vágányt lezárnak az utasok és a szerelvények előtt. A harmadik és negyedik, illetve a második és harmadik sínpár között alapozás után előregyártott elemekből alakítják ki a peront, az első, illetve az első és második vágány közötti járófelületre betonréteget öntenek, erre majd aszfalt kerül.
Új lehetőséget hoz a most nyolcadikos évfolyam számára a következő tanév: a szakközépiskolai oktatás gyakorlatilag megszűnik, minden szakmát tanuló számára egyenes út vezethet az érettségiig – persze ha ő is akarja.
A román állam az adóhatóság (ANAF) brassói regionális igazgatóságán keresztül megfellebbezte azt a határozatot, amellyel a nagyszebeni törvényszék elutasította Klaus Iohannis volt államfő vagyonának zár alá vételét.
A legfelsőbb bíróság jogegységi tanácsa hétfőn a folyamatban lévő adócsalási pereket jelentős mértékben befolyásoló határozatot hozott.
A román védelmi minisztérium (MAPN) újabb öt évre szóló, az amerikai gyártóval megkötendő keretszerződéshez kért kedden parlamenti jóváhagyást az F-16-os vadászgépek pilótáinak további kiképzése érdekében.
Újra megnyitotta hétfőn suceavai bázisát a Wizz Air – írja az MTI a vállalat közleménye alapján.
Több mint 136 000 rászoruló ember részesül élelmiszercsomagban a december 5. és 7. között tartott országos gyűjtés jóvoltából – tájékoztatott kedden a Romániai Élelmiszerbankok Szövetsége.
Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi minisztert kedden a korrupcióellenes főfelügyelőség (DNA) székhelyére vitték kihallgatásra egy korrupciós ügyben.
Azok a magánszemélyek, akiknek korábban nem sikerült pályázni a 2025-ös roncsautóprogramban, keddtől egy új regisztrációs időszakban vehetik igénybe a finanszírozást – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este a Digi24-nek nyilatkozva kijelentette, hogy a kormány fontos lépéseket tett a költségvetési egyensúly megteremtése és a deficit csökkentése érdekében, de a lényeges reformok még nem valósultak meg.
Sorin Grindeanu hétfő este Temesváron kijelentette, hogy az országos minimálbér emeléséhez továbbra is ragaszkodik a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormánykoalícióban.
szóljon hozzá!