Hirdetés
Hirdetés

A bizonytalanság ellenére is megtartják a Székelyföldi Kerékpáros Körversenyt

A Székelyföldi Kerékpáros Körverseny a térség idegenforgalmát is fel tudja lendíteni. Archív •  Fotó: Pinti Attila

A Székelyföldi Kerékpáros Körverseny a térség idegenforgalmát is fel tudja lendíteni. Archív

Fotó: Pinti Attila

A sportrendezvények hagyományai kötelezik a városvezetést, hogy ne maradjanak el az évtizedes múltra visszatekintő események – közölte hétfői sajtótájékoztatóján Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere.

Korpos Attila

2020. július 13., 13:492020. július 13., 13:49

2020. július 13., 14:302020. július 13., 14:30

A városvezető kiemelte, „a fejetlenség és rendkívüli bizonytalanság, amely az országvezetés részéről tapasztalható, nem vesz erőt a városvezetésen, ezért is igyekszünk kiszámíthatóbbak maradni”.

Ennek érdekében már terítéken van Székelyföldi Kerékpáros Körverseny és a Tusnád Ásványvíz Székely Szupermaraton megszervezése. Előbbi esetében az elöljáró elmondta, Székelyföld legfontosabb nyári sporteseményét idén tizennegyedik alkalommal rendezik meg augusztus 5-8. között. A városvezető hangsúlyozta, idén beszélni kell a körverseny idegenforgalmi szempontjáról is: „A verseny költségvetése nagyjából 300 ezer lej, ennek egy harmadát pedig a régió szállásadói és ellátói kapják meg a külföldi sportolók néhány napos itt tartózkodásának költségei nyomán”.

Hozzátette,

az utazási korlátozások ellenére már bejelentkeztek versenyzők Ausztriából, Lengyelországból, Szlovákiából, de kazahsztáni, montenegrói és bahreini csapatok is fognak jönni. 

„Fél szemünk a nagyszebeni körversenyen lesz, amely július végén fog zajlani, kíváncsiak vagyunk a lebonyolítás nehézségeire” – vetítette előre. 

A Székely Szupermaraton esetében már kevésbé volt derűlátó Ráduly: „Mivel az eseménynek nincs nagy mértékű nemzetközi jellege, könnyebben meg tudjuk majd szervezni azzal együtt, hogy meggyőződésünk, a résztvevők száma messze el fog maradni a korábbi években tapasztalttól” – mondta, rámutatva, a régizene fesztivál megnyitója és a csíksomlyói kegytemplomban tartott orgonakoncert is csekély számú érdeklődött mozgatott meg.

Hirdetés

A sajtótájékoztatón szó esett még a városban elszaporodott szúnyogokról is. „Mi szerződésben állunk a szakcéggel, amely az irtásért felelős. Néhány éve magyarországi mintára szerettük volna elvégezni a szúnyogirtást helikopteres beavatkozással, de felhívták a figyelmünket, hogy csakis a köztereken van joga a városnak eljárni. Szóval, amíg mi a köztereken elvégezzük, de a magánterületeken elmarad a beavatkozás, addig szélmalomharcnak érezzük a folyamatot” – fejtette ki Ráduly.

Kérdésünkre, miszerint a helyi katasztrófavédelmi bizottság heti ülései folyatódni fognak-e a későbbiekben is, a polgármester összegző választ adott:

Idézet
Épp ma esedékes az utolsó ülésünk.

A járvány időszaka alatt, mindamellett, hogy helyi szinten fontos döntéseket tudtunk hozni a lakosság érdekében, többek között az árvízvédelem és a medvék ügye is az asztalunkra került. A tapasztalatok azt mutatják, hogy amennyiben a helyzet megköveteli, vissza tudunk térni újból a napirendi pontokhoz. Nem találom indokolatlannak, hogy a későbbiekben is folytatódjanak hasonló ülések”. 

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 29., hétfő

A leghűvösebb éjszakák a kéthetes időjárás-előrejelzésben

Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.

A leghűvösebb éjszakák a kéthetes időjárás-előrejelzésben
Hirdetés
2026. június 29., hétfő

Piszkozatlapból legyező a „túlfűtött” román érettségin

Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.

Piszkozatlapból legyező a „túlfűtött” román érettségin
2026. június 29., hétfő

Módosult az érettségi menetrend a rendkívüli hőség miatt

Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.

Módosult az érettségi menetrend a rendkívüli hőség miatt
2026. június 29., hétfő

Részleteket közölt a meteorológiai szolgálat a holnapra várható viharról

Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.

Részleteket közölt a meteorológiai szolgálat a holnapra várható viharról
Hirdetés
2026. június 29., hétfő

Pár óra alatt több mint 250 bírságot osztottak ki a Hargita megyei rendőrök

Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.

Pár óra alatt több mint 250 bírságot osztottak ki a Hargita megyei rendőrök
2026. június 29., hétfő

Még nem késő áttérni: légkondi helyett természetes hőszabályzó

A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.

Még nem késő áttérni: légkondi helyett természetes hőszabályzó
2026. június 29., hétfő

Megvan, hogy mikor jöhet a zivatar a vörös hőségriasztás idején

Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.

Megvan, hogy mikor jöhet a zivatar a vörös hőségriasztás idején
Hirdetés
2026. június 29., hétfő

Kezdődik az érettségi nehezebb része

Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.

Kezdődik az érettségi nehezebb része
Kezdődik az érettségi nehezebb része
2026. június 29., hétfő

Kezdődik az érettségi nehezebb része

2026. június 28., vasárnap

A vörös ötven árnyalata – 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet az év eddigi legmelegebb napján Székelyföldön

A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.

A vörös ötven árnyalata – 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet az év eddigi legmelegebb napján Székelyföldön
2026. június 28., vasárnap

Kigyúlt egy lakás Sóváradon, egy férfi füstmérgezést szenvedett

Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Kigyúlt egy lakás Sóváradon, egy férfi füstmérgezést szenvedett
Hirdetés