
Fotó: MTI/Balázs Attila
Március végéig – meghosszabbítási lehetőséggel – betiltják az autópiacokat, és hétfőtől ellenőrzik, hogy a cégek betartják-e a felosztott munkaprogramra való felszólítást. Emellett minden olyan személy, aki olyan országból érkezik, ahol legalább 500 koronavírussal fertőzött van, otthoni elkülönítésbe kell vonuljon – jelentette be vasárnap Marcel Vela belügyminiszter, aki szerint jelenleg a koronavírus-fertőzéssel kapcsolatos „helyzet” ellenőrzés alatt van.
2020. március 15., 16:112020. március 15., 16:11
2020. március 15., 17:232020. március 15., 17:23
A belügyminiszter szerint mindenkire szükség van ahhoz, hogy meg lehessen fékezni a koronavírus-fertőzés terjedését, ezért arra kér mindenkit, hogy lehetőleg ne utazzon, ne terjesszen pánikkeltő híreket, és mindenki lehetősége szerint segítsen a környezetében lévőknek.
Marcel Vela beszélt arról is, hogy milyen esetben áll fenn a továbbfertőződés veszélye. Hangsúlyozta, akkor lehet erről beszélni, ha valaki egy igazoltan koronavírussal fertőzött személlyel egy háztartásban volt, ha tőle két méternél közelebb állt legalább 15 percet, ha kezet fogott vele, és utána nem fertőtlenített. Azt is elmondta, kidolgozták az eljárásokat, hogy mit kell tegyenek azok a közszolgáltatók, akik az otthoni elkülönítésben lévő személyeknél kell gázt, vizet, villany szereljenek, illetve pontosították azt is, hogy mit tegyen a postás akkor, ha ezekhez a személyekhez kell bemenjen. Fontos a maszk és a kesztyű viselete és a megfelelő távolság betartása.
A vírus terjedésének fékezése érdekében március 31-ig beszüntetik az autópiacokat. A munkaügyi felügyelők hétfőtől ellenőrizni fogják, hogy a közintézmények és a cégek betartják-e a felosztott munkaprogramra való előírást. Mint ismert, a sok alkalmazottat foglalkoztató munkáltatóktól azt kérték, hogy az emberek ne egyidőben kezdjék a munkát, hanem egy-két óra különbséggel. Ezzel az intézkedéssel azt szeretnék elérni, hogy a tömegközlekedési járműveken ne legyen zsúfoltság.
A belügyminisztérium bejelentette, hogy
vasárnap estétől minden olyan személy, aki olyan országból érkezik, ahol legalább 500 koronavírussal fertőzött van, otthoni elkülönítésbe kell vonuljon;
akik lezárt országokból, térségekből érkeznek és tünetmentesek, azok 14 napra intézményes karanténba kell vonuljanak.
A hivatalos adatok szerint március 15-én tizenhét országban éri el a megbetegedések száma az ötszázat:
Irán, Dél-Korea, Japán, Kína, Amerikai Egyesült Államok, Olaszország, Spanyolország, Németország, Franciaország, Svájc, Nagy-Britannia, Norvégia, Svédország, Hollandia, Dánia, Belgium, Ausztria.
Marcel Vela emellett a szükségállapotra is kitért, mint fogalmazott, „annak kihirdetése a hatóságokat segíti, hogy a legmegfelelőbb intézkedéseket hozzák meg a koronavírus-járvány megfékezésére.” A tárcavezető elmondta: szombat este óta „megállás nélkül” dolgoznak, hogy elkészítsék azt a háttéranyagot, amelyet – miután a miniszterelnök jóváhagyott – megküldenek az államfőnek, aki ennek alapján kihirdetheti a szükségállapotot.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás