
A megnövekedett esetszámok miatt a belgyógyászaton is ellátják a covid-fertőzötteket a csíkszeredai kórházban
Fotó: Veres Nándor
A covidos páciensek számának emelkedése miatt szerdától megnyitják a belgyógyászati osztályt is a koronavírusos betegek ellátására a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban – tájékoztat az egészségügyi intézmény sajtóosztálya.
2022. január 26., 17:272022. január 26., 17:27
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban szerdán 94 covidos pácienst ápoltak a kórház tüdőgyógyászati, fertőző betegségeket ápoló, neurológiai (10 fenntartott ágy), gyermekgyógyászati osztályain (10 fenntartott ágy) és a koronavírus-fertőzöttek számára kialakított intenzív terápiás részlegen (10 ágy), így miután a két csíksomlyói osztály kapacitása a maximumhoz közelít,
A belgyógyászati problémákkal hozzánk forduló betegeket a kardiológiai osztály fogadja. Annak érdekében, hogy
A belgyógyászati járóbetegrendelő továbbra is a megszokott program szerint működik – olvasható a szerkesztőségünknek is elküldött tájékoztatásban.
Mint írják, a covidos betegek számának növekedése miatt a fertőző betegségek osztályáról 2022. január 18-án már a bőrgyógyászati osztályra költözött a nem covidos fertőző betegségekben szenvedőket ellátó részleg.
A kórházban csütörtöktől összesen 139 ágy áll rendelkezésre a covidos betegek számára (10 intenzív terápiás hely), szükség esetén ez a szám tovább bővíthető, annak érdekében, hogy minden beteget megfelelően elláthassák.
A kórház tájékoztatása szerint a szerdán bennfekvő betegek közül 68-an szorulnak oxigénes légzéstámogatásra, közülük hat személyt látnak el az intenzív terápiás részlegen, és összesen 23 beteg állapota kritikus. A Covid-19 miatt bennfekvő betegek 77 százaléka nincs beoltva koronavírus ellen.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
szóljon hozzá!