
Fotó: Keresztes Zoltán
Még nem árultak el mindent az augusztus 3. és 6. között Gyergyószentmiklóson és környékén sorra kerülő Egyfeszt összművészeti fesztivál kínálatából, de az már most tudható, hogy különleges élményekkel gazdagodnak majd a fesztiválozók. A Bagossy Brothers Company nem csak koncerttel tér haza, hanem számos egyéb érdekességgel is várja majd a rajongókat az Egyfeszten.
2023. június 14., 18:102023. június 14., 18:10
A fesztivál körüli fejleményekről számolt be szerdán, Gyergyószentmiklóson az Egyfeszt szervezőcsapata. Meglepetésvendégként jelen volt a Bagossy Brothers Company (BBC) zenekar három tagja is, akikről kiderült, nem is igazán vendégek, hanem fontos szerepük lesz idén (és várhatóan a fesztivál későbbi kiadásai során is) az augusztus eleji gyergyói rendezvényen. A zenei és tematikus udvarok egyikének ők lesznek a házigazdái.
A népzenei programokból is kiveszik a részüket, hiszen a gyergyószéki zenészekből álló Karmazsin együttessel is közönség elé lépnek.
Fotó: Keresztes Zoltán
A BBC budapesti koncertjeire eddig Székelyföldről indult a Hegylevegő expressz, most pedig onnan hoz rajongókat a vonat.
A fő attrakció részükről azonban egy olyan nagyszabású koncert lesz, amilyent elmondásuk szerint Erdély még nem látott.
Ez alkalomból megtartják az itthoni születésnapjukat is, Gyergyószéken, ahonnan elindultak.
Fotó: Keresztes Zoltán
Kassay Péter, az Egyfeszt főszervezője még egy olyan ismert fellépő nevét említette meg, amely a fesztivál idején többféle műsorral és több helyszínen is színre lép. A Kaláka együttes zenéjét számos generáció kedveli, így a legfiatalabbak, a gyerekek is. A szervezők rájuk külön figyelnek, a legtöbb tematikus udvarban őket is programok várják, így a családok együtt kapcsolódhatnak ki. Amint Albu István, a Figura Stúdió Színház igazgatója rámutatott,
Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének elnöke azt emelte ki, hogy
Fotó: Keresztes Zoltán
A teljes program idén is több száz eseményt, látnivalót kínál, amiből első fázisban a zenei előadókat ismertették. Fellép itt többek között a Bagossy Brothers Company mellett Charlie, Kowalsky meg a Vega, Szalonna és bandája, Mano & Gregor, a moldáviai Zdob și Zdub, és a Salamon`s Jam Orchestra is.
Amint a szervezők fogalmaznak, az Egyfeszten nem egy megszokott fesztiválteret kell elképzelni, ahol a sátortábor, a főszínpad és a sörsátrak egy helyre kerülnek. Az Egyfeszt több helyszínen kínál látni- és hallanivalót, hogy a résztvevőknek a Gyergyói-medence minél nagyobb részét megmutathassák.
Fontos helyszínek lesznek a Nagyszínpad és a Hegyilevegő udvar mellett a Folkudvar, Alter udvar, Jazz udvar, a Színház- és könyvudvar, a Társasjáték udvar és a Képzőművészeti udvar, a Retró udvar, az Örmény udvar és Gasztró utca is. A belépőjegyek elővételben már hónapok óta megvásárolhatók az egyfeszt.ro weboldalon.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
Újabb fontos lépést tettünk azért, hogy több parkolóhely legyen Marosvásárhelyen, a Kövesdomb negyedben.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy ha a parlamenti pártok nem jutnak megállapodásra a politikai válság feloldásáról, azaz egy új kormány megalakításáról, akkor előre hozott választásokkal kell számolni idén ősszel vagy jövő tavasszal.
Elsőfokú viharriasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidékre, többek között Hargita, Kovászna és Maros megye nagy részére is.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy a bértörvény – még ha nem is tökéletes – lehetővé teszi a PNRR-ből származó források lehívását, valamint a közszféra egyensúlytalanságainak kijavítására irányuló folyamat elindítását.
Beszűkültek a készpénzes számlafizetési lehetőségek az utóbbi hónapokban, miután több üzletben megszűnt a PayPointon keresztüli befizetés. A változás leginkább azokat érinti hátrányosan, akik nem használnak bankkártyát, internetes szolgáltatásokat.
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!