
A Szentegyházi Napok fő helyszíne ezúttal a nemrég visszakapott városi strand lesz
Kartal, Mobilmánia, Szentegyházi Gyermekfilharmónia, Transylvanium és 4S Street koncert, valamint számos sport-, gyerek- és kulturális program várja azokat, akik ellátogatnak a keddtől vasárnapig tartó Szentegyházi Napokra. A koncerteknek (nagyszínpad és kisszínpad) ezúttal a szentegyházi termál strand ad majd helyet.
2024. július 15., 20:042024. július 15., 20:04
Szabadtéri filmvetítéssel kezdődik kedden este kilenc órakor a Szentegyházi Napok: a Nárciszréten a Majdnem menyasszony című filmet nézhetik meg az érdeklődők. Szerdán a Székely szimbólumok régen és ma című könyv bemutatójára (18 óra – Gábor Áron Művelődési Ház) várnak, míg csütörtökön kézműves-kiállítás (17 – Gábor Áron Művelődési Ház), Agárdi Szilvia énekesnő előadása (18 – szentkeresztbányai templom), valamint utcai kosárlabda-bajnokság lesz.
Péntektől sűrűsödnek a programok: 17 órától nyílik meg Sándor Attila faragóművész kiállítása a Gábor Áron Művelődési Házban, majd ugyanitt lép fel a Szentegyházi Gyermekfilharmónia. A nagyszínpadon a Tarnsylvanium várja a kikapcsolódni vágyókat, a kisszínpadon pedig gitárest lesz.
Szombaton reggel kilenckor kezdődnek a sportesemények, illetve a főzőverseny, két óra múlva pedig már a legjobb sport- és tanulmányi eredményeket elért diákokat, továbbá a legszebb portákat és kerteket díjazzák. A délután folyamán fellép a Gyergyómedencei Magyarnóta Társulat, lesz Rocksuli-koncert, valamint Opra Levente és Tankó Csilla könnyűzenei előadását is megtekinthetik a jelenlévők. A későbbiekben koncertezik a Disperzit (18.30), a Héva zenekar (19), a Kartal (20) és a Mobilmánia (21.30).
Az esemény zárónapja, a vasárnap tömegfutással kezdődik (10): a részvevők a Sport utcából indulva a Mária úton át jutnak el a Termál strandra.
A gyerekprogramok (11) részeként egyebek mellett lesznek csapatépítő játékok, lovaglás, arcfestés, kézműves foglalkozások stb. Délben Gozefini tart előadást a kicsiknek. A későbbiekben Zili Band (16), Gold Band (18), Juniper & the Berries (20) és 4S Street (22) koncert lesz. Az estét tűzijátékkal zárják.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
szóljon hozzá!