
Gőzerővel készülődnek a helyszínen a szombati rajtra. Színes programokkal és koncertekkel várják az érdeklődőket
Fotó: Pinti Attila
Újraindul szombaton a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra által szervezett Tiltott Fesztivál: az érdeklődők szeptemberig számos neves előadó koncertjén kapcsolódhatnak ki Csíkszentsimonban, a szervezők ráadásul idén újdonságokkal és meglepetésekkel is készülnek. Ezúttal tematikus napokban gondolkodnak, azaz az esti fellépések előtt színes programok is lesznek.
2022. május 05., 13:022022. május 05., 13:02
Szombaton rajtol a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra által szervezett Tiltott Fesztivál újabb kiadása. A rendezvénysorozat tavaly nagy népszerűségnek örvendett, ám a járványhelyzet korlátok közé szorította az eseményt, hiszen csak védettséget igazoló dokumentum birtokában léphettek be a résztvevők meghatározott számban. Idén viszont semmilyen megkötés nincsen,
– tudtuk meg Tófalvi Margit közkapcsolati felelőstől és Bachner Zsuzsa főszervezőtől.
Mint részletezték, a legnagyobb újítás a tavalyhoz képest az, hogy ezúttal nemcsak koncerteke várják az érdeklődőket, hanem
Május és szeptember között 12 tematikus napot tartanak, amelyek zárásaként egy-két koncerten tombolhatnak a résztvevők.
A 16 órás kapunyitást követően Szőcs Előd és Orbán Ferenc mesterszakácsok a manufaktúra séfjével, Dénes Balázzsal együttműködve egy barna sörös pörköltet készítenek a hozzá illő körettel, a látványfőzés után pedig az első száz érkező megkóstolhatja a fogást. Utána
Emellett egy előadást is tartanak az egészséges táplálkozás témájában. Emellett gasztronómiában jártas meghívottjaik is lesznek, többen sátrakkal, food truck-okkal (mozgó büfékkel) érkeznek, ezáltal színesítve a helyszínen kapható, már megszokott ételkínálatot. A programok után kezdődnek a koncertek:
Archív
Fotó: Pinti Attila
A továbbiakban lesz még Sapientia-nap, amelyet az egyetemmel közösen szerveznek, és inkább a fiatalabb korosztályt célozzák meg, családi nap a pünkösdi hétvégén, amikor minden korosztálynak szerveznek programokat és modern művészetek napja, ebben az esetben a színházzal működnek együtt. Tartanak majd továbbá lelki, egyházi napot a ferences szerzetesekkel, ennek részeként a Ferences Biciklitúra (FerBiT) a fesztivál helyszínéről fog elindulni, de
Az öt hónap során a fellépők között szerepel majd többek között Azahriah, a Halott Pénz, a Neoton Família, a Punnany Massif, Majka és Curtis, a No Sugar, Kowalsky meg a Vega, az Eucharist együttes, a Magyar Rhapsody Projekt és Molnár Levente, a Slágerebbje, a Csík Zenekar, a Pokolgép és a Tankcsapda. Emellett a tervek szerint
Archív
Fotó: Pinti Attila
A fesztiválra kétféle jegy vásárolható: az Early Day Pass típusú korlátozott számban kapható a koncert hetéig 55 lejes áron, a Day Pass pedig a koncert hetén szerezhető be 75 lejért vagy 85 lejért a helyszínen, a koncert napján.
A hétvégi fellépésekre már csak Day Pass váltható, és a nagy érdeklődésre való tekintettel nem biztos, hogy a helyszínen is kaphatók lesznek. Elővételben a bilete.ro oldalon szerezhetők be a jegyek, illetve a manufaktúránál lévő ajándékboltban és a Csíki Sörözőkben.
A parkolás a tavalyhoz hasonlóan a környező utcákban történik forgalomirányítók segítségével, de a szervezők szerint érdemes időben érkezni.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
1 hozzászólás