Hirdetés
Hirdetés

A 40. színházi évadára készül a Figura

Ünnepre készülnek a Figuránál •  Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház

Ünnepre készülnek a Figuránál

Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház

A mostani évad második fele is mozgalmasnak ígérkezik a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház számára. Két új bemutató várható, és miközben természetesen játsszák a többi műsoron levő előadásukat is, már tervezik a következő évadot. Ez különlegesnek ígérkezik, hiszen negyvenéves lesz a Figura.

Gergely Imre

2024. január 09., 16:032024. január 09., 16:03

Az évad folyamán a drámairodalom két klasszikusa jelenik meg a gyergyószentmiklósi társulat színpadán. Heinrich von Kleist: Az eltört korsó című vígjátékát Botos Bálint állítja színpadra, a próbafolyamat már zajlik, a premier márciusban várható.

Az évad utolsó bemutatója Molnár Ferenc: Liliom című melodrámája lesz, amelyet Albu István állít színpadra. Albu, aki a színház igazgatója is, a társulat kedi évadnyító sajtótájékoztatóján elmondta, reményei szerint ennek a régóta tervezett, de székhelyváltás miatt többször elhalasztott projektnek a megvalósulásával

végre lezárul a bizonytalanság és ideiglenesség fémjelezte elmúlt időszak.

A Figura Stúdió Színház egyébként már túl van a 2024-es év első bemutatóján, A tavaly Kézdivásárhelyről átszerződött Barti Lehel András és Pascu Tamara szereplésével került műsorra a Love Me című előadás Tóth Árpád rendezésében. Az előadás 2022 márciusában született az akkori Udvartér Teátrum produkciójaként, amelyet – a kézdivásárhelyi színház átalakulása nyomán – ettől az évtől a Figura Stúdió Színház vett át a repertoárjába, és játszik tovább.

Pillanatkép a Love Me című előadásból •  Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház Galéria

Pillanatkép a Love Me című előadásból

Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház

Amint vázolták, az előadás olyan fontos témával foglalkozik, aminek kezelésére sem a virtuális társkeresést alkalmazó tinédzserként vagy fiatal felnőttként, sem szülőként nem vagyunk felkészülve:

milyen veszélyeket rejt és hogyan változtatja meg, lehetetleníti el a virtuális térben való létezésünk a valós kapcsolatteremtést?

Éppen ezért az előadás bekerült a középiskolásoknak szóló színházi ajánlatba is, amelyet szervezett csoportoknak terveznek majd játszani.

Ebben a hónapban felújítják A két Korea újraegyesítése című előadást Pálffy Tiborral, valamint új szereposztással lesz ismét látható Barabási Albert László nagysikerű könyvéből készült „tudományos-ismeretterjesztő kabaré-előadás”, a K. Gedeon tündöklése és bukása.

Albu István ismerteti az évad második felét •  Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház Galéria

Albu István ismerteti az évad második felét

Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház

Aki decemberben lemaradt a Visky Andrej rendezésében létrejött A mizantróp bemutatójáról, január 20-án bepótolhatja.

Folytatódnak a gyermek- és ifjúsági programok is, a középiskolások számára készült Mozaik tantermi előadásra és A kis herceg mesejátékra is várják az iskolások szervezett csoportjait.

Hirdetés

Januárban újra műsoron lesz a nagysikerű Portugál kocsmaszínházi előadás, a hónap pedig egy Behívóval zárul: a színházi talkshow-sorozat nyolcadik műsorának főszereplője Barti Lehel András és meglepetésvendége lesz.

Albu István megosztotta még, hogy a nyár elején kezdetét veszi egy újabb próbafolyamat a szintén visszatérő Keresztes Attila irányításával, amelynek bemutatójára majd a következő, ünnepi évad elején kerül sor.

2024 őszén ugyanis alakulásának 40. évfordulóját ünnepli a Figura,

amelynek alkalmából az egész évadra ünnepi programokkal készülnek. A színház januári programja megtalálható a társulat Facebook-oldalán.

•  Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház Galéria

Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház

Az előadásokra és a Behívó felvételére jegyek válthatók online a figura.ro oldalon, illetve az események előtt fél órával a helyszínen. Helyek foglalhatók a 0752 227 011-es telefonszámon, Messenger-üzenetben vagy az org@figura.ro e-mail címen.

A több városban lezajlott Kollokvium hozadékaként tovább épül az együttműködés a Hargita megyei színházak között: a Csíki Játékszín meghívására februárban miniévad keretében vendégszerepel a Figura Csíkszeredában aktuális repertoárjának legjavával. Bemutatják többek között a Boldogtalanok, a Portugál és a K. Gedeon tündöklése és bukása című előadásokat, az ifjabb korosztály számára pedig A kis herceg mesejáték és a Mozaik tantermi előadás utazik a megyeszékhelyre.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 19., péntek

Nicușor Dan: Románia célja, hogy az EU következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen

Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.

Nicușor Dan: Románia célja, hogy az EU következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen
Hirdetés
2026. június 19., péntek

Mivel az USR elnökét nem összeférhetetlenséggel vádolják, nem veszíti el polgármesteri mandátumát

Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.

Mivel az USR elnökét nem összeférhetetlenséggel vádolják, nem veszíti el polgármesteri mandátumát
2026. június 19., péntek

Augusztusban lehet ítélethirdetés Borbolyék fellebbezése kapcsán

A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.

Augusztusban lehet ítélethirdetés Borbolyék fellebbezése kapcsán
2026. június 19., péntek

Kezdődik a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgája hétfőn

Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel.

Kezdődik a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgája hétfőn
Hirdetés
2026. június 19., péntek

Megfellebbezte az ellene elrendelt hatósági felügyeletet Ciprian Ciucu

Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester csütörtökön megfellebbezte a fővárosi törvényszéken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által ellene elrendelt hatósági felügyeletet.

Megfellebbezte az ellene elrendelt hatósági felügyeletet Ciprian Ciucu
2026. június 19., péntek

Még egy kukázó medvét kilőtték Brassóban

Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.

Még egy kukázó medvét kilőtték Brassóban
2026. június 19., péntek

Székelyföldet is „ostromolni kezdi” a hőhullám

Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.

Székelyföldet is „ostromolni kezdi” a hőhullám
Hirdetés
2026. június 19., péntek

Kiemelték a tengerből az elsüllyedt vontatóhajót, két matróz holttestét továbbra sem találják

Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.

Kiemelték a tengerből az elsüllyedt vontatóhajót, két matróz holttestét továbbra sem találják
2026. június 19., péntek

Véget ér a tanév, kezdődik a nyári vakáció

Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.

Véget ér a tanév, kezdődik a nyári vakáció
Hirdetés