
Fotó: Admasys
A székelyudvarhelyi Admasys RO SRL, a 3D nyomtatási és szkennelési technológiák területén országosan is jelentős szereplő, idén október 22-én szervezte meg újra a Nyílt napját, melyen a nagyszámú érdeklődő mellett (köztük egyetemi professzorok, jelentős közép- és nagyvállalkozások képviselői az ország minden szegletéből), a 3D nyomtatási piac gyártói is magas szinten képviseltették magukat.
2024. október 24., 10:002024. október 24., 10:00
2024. október 24., 10:032024. október 24., 10:03
A rendezvény kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a vállalat bemutassa a piacon elérhető legújabb 3D nyomtatási technológiákat és 3D nyomtatókat, hordozható szkennereket, az ezekhez tartozó szoftvereket, fogyóanyagokat, és a kapcsolódó professzionális szolgáltatásokat.
Fotó: Admasys
A rendezvény köszöntőjében a cég vezetője, Magyari Attila bemutatta az Admasys vállalatcsoportot és a helyi leányvállalatot, kiemelve annak elkötelezettségét a 3D nyomtatási technológiák itthoni meghonosítása terén. A gyártók részéről a Markforged 3D nyomtatókat Milos Jovanovic, európai értékesítési vezető mutatta be. Az amerikai vállalat az ipari fém- és kompozitnyomtatás piacvezetőjének számít. A 3D szkennerek tekintetében pedig a luxemburgi, saját területén szintén az egyik legjelentősebb márka, az Artec 3D részéről Közép-Kelet-Európa értékesítési menedzsere tartott előadást és bemutatót.
Fotó: Admasys
A rendezvény kiemelt részei közé tartozott több esettanulmány bemutatása környékbeli elégedett ügyfelektől, akik az Admasys RO által forgalmazott eszközöket napi szinten használják. Az első esettanulmány a Markforged X7 nyomtatójával kapcsolatos ügyféltapasztalatot mutatta be, János Zsombor a Sonos SRL mérnöke által, hangsúlyozva a termék hatékonyságát, megbízhatóságát és az üzleti folyamatokra gyakorolt pozitív hatását. Ehhez a témakörhöz kapcsolódott Marius Moraru gépészeti tervezőmérnök az Autoliv Romaniatól, valamint Răzvan Florin Basarabeanu, az A.P.I.P.A elnöke. Az ők előadásaik nyomatékosították és megerősítették a korábban elhangzottakat, tényekkel és tapasztalatokkal hangsúlyozva azokat.
Fotó: Admasys
A szkennerek tekintetében két esettanulmányt is hallgathattunk. Egyiket Bárócz Magortól, az Admasys Romania applikációs mérnökétől “Workflow with Leo” címmel, a másodikat pedig Bogdan Gornea mérnöktől a Simavi SRL részéről. Ezek a prezentációk rávilágítottak a 3D szkennelés előnyeire, a gyorsaságra, a megtakarított mérnökórákra és a korábban kivitelezhetetlennek tartott problémák megoldására, valamint szó volt a terméktervezés és prototípusgyártás terén nyújtott magas szintű pontosságról és rugalmasságról.
Az összes bemutató interaktív volt, a résztvevők számára lehetőséget biztosítva, hogy közvetlenül láthassák az eszközök működését, és megismerjék annak gyakorlati alkalmazásait különböző iparágakban.
Fotó: Admasys
Az Admasys Romania nyílt napja egyedülálló lehetőséget biztosított a jelen levő vállalkozók és mérnökök számára, hogy közvetlenül tapasztalhassák meg a legújabb 3D nyomtatási és szkennelési technológiákat. Mindemellett kiváló networking lehetőségnek is bizonyult, hiszen rögtön, a helyszínen lehetőség nyílt az ipar 4.0 vezető technológiai technológiáival nap mint nap foglalkozó szakemberekkel egyeztetni, kérdéseket és elképzeléseket tisztázni, jövőbeni terveket szőni mindenki számára, hogy a saját vállalkozásában miképpen ültethetné ezeket gyakorlatba.
(X – fizetett hirdetés)
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.