
Fotó: Admasys
A székelyudvarhelyi Admasys RO SRL, a 3D nyomtatási és szkennelési technológiák területén országosan is jelentős szereplő, idén október 22-én szervezte meg újra a Nyílt napját, melyen a nagyszámú érdeklődő mellett (köztük egyetemi professzorok, jelentős közép- és nagyvállalkozások képviselői az ország minden szegletéből), a 3D nyomtatási piac gyártói is magas szinten képviseltették magukat.
2024. október 24., 10:002024. október 24., 10:00
2024. október 24., 10:032024. október 24., 10:03
A rendezvény kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a vállalat bemutassa a piacon elérhető legújabb 3D nyomtatási technológiákat és 3D nyomtatókat, hordozható szkennereket, az ezekhez tartozó szoftvereket, fogyóanyagokat, és a kapcsolódó professzionális szolgáltatásokat.
Fotó: Admasys
A rendezvény köszöntőjében a cég vezetője, Magyari Attila bemutatta az Admasys vállalatcsoportot és a helyi leányvállalatot, kiemelve annak elkötelezettségét a 3D nyomtatási technológiák itthoni meghonosítása terén. A gyártók részéről a Markforged 3D nyomtatókat Milos Jovanovic, európai értékesítési vezető mutatta be. Az amerikai vállalat az ipari fém- és kompozitnyomtatás piacvezetőjének számít. A 3D szkennerek tekintetében pedig a luxemburgi, saját területén szintén az egyik legjelentősebb márka, az Artec 3D részéről Közép-Kelet-Európa értékesítési menedzsere tartott előadást és bemutatót.
Fotó: Admasys
A rendezvény kiemelt részei közé tartozott több esettanulmány bemutatása környékbeli elégedett ügyfelektől, akik az Admasys RO által forgalmazott eszközöket napi szinten használják. Az első esettanulmány a Markforged X7 nyomtatójával kapcsolatos ügyféltapasztalatot mutatta be, János Zsombor a Sonos SRL mérnöke által, hangsúlyozva a termék hatékonyságát, megbízhatóságát és az üzleti folyamatokra gyakorolt pozitív hatását. Ehhez a témakörhöz kapcsolódott Marius Moraru gépészeti tervezőmérnök az Autoliv Romaniatól, valamint Răzvan Florin Basarabeanu, az A.P.I.P.A elnöke. Az ők előadásaik nyomatékosították és megerősítették a korábban elhangzottakat, tényekkel és tapasztalatokkal hangsúlyozva azokat.
Fotó: Admasys
A szkennerek tekintetében két esettanulmányt is hallgathattunk. Egyiket Bárócz Magortól, az Admasys Romania applikációs mérnökétől “Workflow with Leo” címmel, a másodikat pedig Bogdan Gornea mérnöktől a Simavi SRL részéről. Ezek a prezentációk rávilágítottak a 3D szkennelés előnyeire, a gyorsaságra, a megtakarított mérnökórákra és a korábban kivitelezhetetlennek tartott problémák megoldására, valamint szó volt a terméktervezés és prototípusgyártás terén nyújtott magas szintű pontosságról és rugalmasságról.
Az összes bemutató interaktív volt, a résztvevők számára lehetőséget biztosítva, hogy közvetlenül láthassák az eszközök működését, és megismerjék annak gyakorlati alkalmazásait különböző iparágakban.
Fotó: Admasys
Az Admasys Romania nyílt napja egyedülálló lehetőséget biztosított a jelen levő vállalkozók és mérnökök számára, hogy közvetlenül tapasztalhassák meg a legújabb 3D nyomtatási és szkennelési technológiákat. Mindemellett kiváló networking lehetőségnek is bizonyult, hiszen rögtön, a helyszínen lehetőség nyílt az ipar 4.0 vezető technológiai technológiáival nap mint nap foglalkozó szakemberekkel egyeztetni, kérdéseket és elképzeléseket tisztázni, jövőbeni terveket szőni mindenki számára, hogy a saját vállalkozásában miképpen ültethetné ezeket gyakorlatba.
(X – fizetett hirdetés)
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.