
Lehet szemetet szedni...
Fotó: 123RF
Gyergyószentmiklós is részese lesz a 72 óra kompromisszum nélkül elnevezésű nemzetközi mozgalomnak, amit idén október 11-14. között tartanak. A Több vagy, ha adsz! jelmondattal meghirdetett akció részeként önkéntesek segítenek a református parókia felújításának munkálataiban, a Szent Erzsébet Öregotthon udvarának rendezésében, illetve a Békény-patak medrének megtisztításában. Az akciót ugyan fiatalok számára hirdették meg, de kortól függetlenül bárki csatlakozhat.
2018. szeptember 27., 12:312018. szeptember 27., 12:31
A mozgalom szervezői az önzetlen segítségnyújtás örömeinek megtapasztalására szólítják fel a fiatalokat, 14-30 év közötti korosztálynak ajánlva az ökológiai, fejlesztő és szociális projekteket, amelyekkel egy-egy településen a környezet szebbé, jobbá tételét, a rászorulók segítését célozzák meg.
– olvasható a mozgalom magyarországi szervezőinek felhívásában. Közösségi oldalukon azoknak a településeknek a nevét is feltüntették, amelyek csatlakoznak idén az akcióhoz – Gyergyószentmiklós is közöttük van.
Még zajlik a szervezés, az viszont már leszögezett, hogy három gyergyószentmiklósi helyszínen ajánlhatják fel segítségüket az akcióhoz csatlakozók – mondta el lapunknak a helyi szervezők nevében Görgicze Emőke. Mint részletezte, a polgármesteri hivatallal egyeztetve,
„A 72 óra kompromisszum nélkül idei akciójába szervezőként beszállt a Kárpát-medencei Háló mozgalom ifjúsági közössége, általuk szereztünk tudomást az önkéntes segítségnyújtás e lehetőségéről.
... valamint rendrakásban segédkezni
Fotó: 123RF
– tájékoztatott Görgicze Emőke. Két helyi szervezőtársával közösen igyekeznek előkészíteni az október 11-14. között zajló akciót, amelyet Egy tiszta városért! címmel hirdettek meg. A visszajelzésekből kiderült, hogy nem csak a fiatalok érdeklődnek a közhasznú tevékenységek iránt, ezért minden korosztály számára nyitottá tették a részvételt.
A beosztást, a munka menetét időben közlik majd a közösségi hálón, de ha valaki személyesen szeretne érdeklődni, esetleg ötletekkel, tanácsokkal szolgálni a szervezőknek, vagy támogatási szándékáról tájékoztatná őket, megteheti a következő telefonszámokon: 0728–966 478 (Görgicze Emőke), 0751–065 296 (Gál Éva), 0744–391 359 (Kopacz Zoltán).
A tervek szerint munka csak a két első napon lesz, vasárnap lelki programok (előadás, istentisztelet, szentmise) keretében ünneplik meg a közösségért végzett szolgálatot.
Továbbá a munkálatok végzéséhez szükséges eszközöket (szemetes zsák, gumikesztyű, ecset stb.) is várnak a felajánlóktól.
A mozgalomról
A 72 óra kompromisszum nélkül elnevezésű kezdeményezés Németországból indult, és 2002 óta számos sikeres projekt valósult meg a környező országokban is. Magyarországon 2006 óta, Erdélyben négy éve szerveznek programokat a mozgalom keretében. Cél, hogy a fiatalokat, elsősorban a középiskolás és az egyetemista korosztályt meghívja, hogy egy hétvégén tegyék szabaddá magukat arra, hogy segítsenek ott, ahol szükség van. Az akció szervezőinek célja továbbá felhívni a társadalom figyelmét a fiatalok erejére, elkötelezettségére, lelkesedésére, segítőkészségére és az is, hogy az akcióban résztvevő fiatalok megtapasztalják, hogy együtt nagy dolgokra képesek, és hogy segíteni másoknak szabadon, nagyszerű érzés, és nagy ajándék. (Forrás: 72ora.hu)
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!