
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Az állategészségügyi előírások be nem tartása és gazdasági szabályszegések miatt bírságoltak a rendőrök szombaton a Kalonda-tetőn rendezett hagyományos vásáron – derül ki a hatóság hétfői közleményéből.
2024. május 13., 11:462024. május 13., 11:46
2024. május 13., 13:412024. május 13., 13:41
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság gazdasági és állatvédelmi egysége, valamint a Hargita Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóságának munkatársai tartottak közös ellenőrzést szombaton a Kalonda-tetőn rendezett hagyományos vásáron.
Ennek okán hat kereskedelmi egységet is leellenőriztek. Huszonkét esetben szabtak ki bírságot: négyet a gazdasági, 18-at pedig az állategészségügyi előírások megszegése miatt.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
A büntetések összértéke 64 ezer lej, ugyanakkor további 1800 lejt is elkoboztak a helyszínen a hatóságok, hiszen az nem volt bevezetve a kasszagépbe.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
szóljon hozzá!