
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
59 új esettel 367-re nőtt a romániai koronavírus-fertőzöttek száma – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU). A napi tájékoztató továbbra sem tér ki a fertőzöttek megyei eloszlására.
2020. március 21., 13:242020. március 21., 13:24
2020. március 21., 16:182020. március 21., 16:18
| Koronavírus Székelyföldön | Igazolt eset | Intézményes karantén | Otthoni elkülönítés |
| Hargita | 0 | 20 | 1532 |
| Kovászna | 7 | 17 | 1210 |
| Maros | 4 | 59 | 1688 |
| Országos | 367 | 4207 | 55 198 |
15.23 – A 367 koronavírussal diagnosztizált személy 69 százaléka 19 és 50 év közötti, 23 százaléka 51 és 70 év közötti és 3 százaléka 70 év fölötti – tájékoztatott szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GSC).
Az igazolt esetek 4 százaléka kiskorú, 51 százaléka nő, 45 százaléka férfi. Az átlagéletkoruk továbbra is 41 év.
7 páciens (2%) 0-9 év közötti,
14 páciens (4%) 10-19 év közötti,
51 páciens (14%) 20-29 év közötti,
94 páciens (26%) 30-39 év közötti,
96 páciens (26%) 40-49 év közötti,
67 páciens (19%) 50-59 év közötti,
22 páciens (6%) 60-69 év közötti,
15 páciens (4%) páciens 70-79 év közötti,
1 páciens pedig 80 év fölötti.
13.10 – A Maros Megyei Prefektúra szombaton küldött tájékoztatójából megtudhatjuk, hogy a megyében immár 1688 személy van otthoni elkülönítésben, 59 személy felügyelt karanténban. A kórházban jelenleg 18 személyt ápolnak, ők azok, akiknek a koronavírus fertőzéshez hasonló tüneteik vannak, de még teszteredményeik nem érkeztek vissza Kolozsvárról, így nem tudni, hogy megfertőződtek-e vagy sem.
13.05 – Továbbra is 20-an vannak intézményes karanténban Hargita megyében, az otthoni elkülönítésben levők száma viszont 1224-ről 1532-re módosult a Hargita Megyei Prefektúra szombat déli közlése szerint.
13.00 – 59 új esettel 367-re nőtt a romániai koronavírus-fertőzöttek száma – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU). A napi tájékoztató továbbra sem tér ki a fertőzöttek megyei eloszlására. A korábbi fertőzöttek közül 52 személyt nyilvánítottak gyógyulttá, őket kiengedték a kórházból (36 személyt Temesváron, 11-et Bukarestben, 3-at Craiován, és egyet-egyet Konstancán és Jászvásáron kezeltek).
Az új fertőzöttek 1 és 74 év közöttiek. Az intenzív osztályon jelenleg 14 fertőzöttet ápolnak, hármuk állapota súlyos. A többi fertőzött állapota stabil és kielégítő.
Románia területén jelenleg 4207-en vannak intézményes karanténban, míg 55 198 személy otthoni elkülönítésben.
Eddig összesen 8915 koronavírus-tesztet végeztek el, ebből 40-et magán egészségügyi intézményekben.
Az utóbbi 24 órában 1501 hívás érkezett az 112-es segélyhívó számra, és 5704 a 0800 800 358-as, koronavírus miatt létrehozott, ingyenesen hívható zöld számra.
Eddig összesen 117 bűnügyi eljárást indítottak a hatóságok a járványintézkedések megszegése miatt, további 329 esetben pedig bírságot róttak ki az elkülönítő intézkedések be nem tartása miatt.
11.23 – Újabb koronavírus-fertőzést igazoltak vissza Sepsiszentgyörgyön, ezzel háromra emelkedett a bizonyított esetek száma a városban. Kovászna megyében összesen hét visszaigazolt fertőzés van.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!