
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
59 új esettel 367-re nőtt a romániai koronavírus-fertőzöttek száma – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU). A napi tájékoztató továbbra sem tér ki a fertőzöttek megyei eloszlására.
2020. március 21., 13:242020. március 21., 13:24
2020. március 21., 16:182020. március 21., 16:18
| Koronavírus Székelyföldön | Igazolt eset | Intézményes karantén | Otthoni elkülönítés |
| Hargita | 0 | 20 | 1532 |
| Kovászna | 7 | 17 | 1210 |
| Maros | 4 | 59 | 1688 |
| Országos | 367 | 4207 | 55 198 |
15.23 – A 367 koronavírussal diagnosztizált személy 69 százaléka 19 és 50 év közötti, 23 százaléka 51 és 70 év közötti és 3 százaléka 70 év fölötti – tájékoztatott szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GSC).
Az igazolt esetek 4 százaléka kiskorú, 51 százaléka nő, 45 százaléka férfi. Az átlagéletkoruk továbbra is 41 év.
7 páciens (2%) 0-9 év közötti,
14 páciens (4%) 10-19 év közötti,
51 páciens (14%) 20-29 év közötti,
94 páciens (26%) 30-39 év közötti,
96 páciens (26%) 40-49 év közötti,
67 páciens (19%) 50-59 év közötti,
22 páciens (6%) 60-69 év közötti,
15 páciens (4%) páciens 70-79 év közötti,
1 páciens pedig 80 év fölötti.
13.10 – A Maros Megyei Prefektúra szombaton küldött tájékoztatójából megtudhatjuk, hogy a megyében immár 1688 személy van otthoni elkülönítésben, 59 személy felügyelt karanténban. A kórházban jelenleg 18 személyt ápolnak, ők azok, akiknek a koronavírus fertőzéshez hasonló tüneteik vannak, de még teszteredményeik nem érkeztek vissza Kolozsvárról, így nem tudni, hogy megfertőződtek-e vagy sem.
13.05 – Továbbra is 20-an vannak intézményes karanténban Hargita megyében, az otthoni elkülönítésben levők száma viszont 1224-ről 1532-re módosult a Hargita Megyei Prefektúra szombat déli közlése szerint.
13.00 – 59 új esettel 367-re nőtt a romániai koronavírus-fertőzöttek száma – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU). A napi tájékoztató továbbra sem tér ki a fertőzöttek megyei eloszlására. A korábbi fertőzöttek közül 52 személyt nyilvánítottak gyógyulttá, őket kiengedték a kórházból (36 személyt Temesváron, 11-et Bukarestben, 3-at Craiován, és egyet-egyet Konstancán és Jászvásáron kezeltek).
Az új fertőzöttek 1 és 74 év közöttiek. Az intenzív osztályon jelenleg 14 fertőzöttet ápolnak, hármuk állapota súlyos. A többi fertőzött állapota stabil és kielégítő.
Románia területén jelenleg 4207-en vannak intézményes karanténban, míg 55 198 személy otthoni elkülönítésben.
Eddig összesen 8915 koronavírus-tesztet végeztek el, ebből 40-et magán egészségügyi intézményekben.
Az utóbbi 24 órában 1501 hívás érkezett az 112-es segélyhívó számra, és 5704 a 0800 800 358-as, koronavírus miatt létrehozott, ingyenesen hívható zöld számra.
Eddig összesen 117 bűnügyi eljárást indítottak a hatóságok a járványintézkedések megszegése miatt, további 329 esetben pedig bírságot róttak ki az elkülönítő intézkedések be nem tartása miatt.
11.23 – Újabb koronavírus-fertőzést igazoltak vissza Sepsiszentgyörgyön, ezzel háromra emelkedett a bizonyított esetek száma a városban. Kovászna megyében összesen hét visszaigazolt fertőzés van.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!