
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Ciprian Dobre, Maros megye prefektusa csütörtökön bejelentette, hogy idén 43 olyan medvét fognak kilőni a megyében, amelyek a lakosság életét veszélyeztetik és kárt okoznak a gazdáknak. A kormánymegbízott szerint a megyében a nagyvadak száma a háromszorosa az optimálisnak.
2024. szeptember 12., 18:382024. szeptember 12., 18:38
2024. szeptember 12., 18:542024. szeptember 12., 18:54
Dobre tájékoztatása szerint 25 medve kilövésére már kiadták a környezetvédelmi engedélyt, a többi példányra is várják a vadászegyesületektől a dokumentáció benyújtását.
– részletezte Ciprian Dobre a prefektúra által kiadott közleményben.
A prefektus szerint az idén elfogadott vadászati és vadgazdálkodási törvény lehetővé teszi az emberek biztonságának megvédését. Kifejtette, hogy a jogszabály nagy előrelépést jelent a tavaly érvényben lévő törvényhez képest, amelyik Maros megye számára 14 példányban szabta meg az úgynevezett prevenciós kvótát, vagyis a kilőhető nagyvadak számát.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
A futball sok családban nemcsak közös időtöltés, hanem érzelmi kapocs is: az eMAG kutatása szerint a futballrajongó apák 74%-a érzi úgy, hogy a sport szorosabbá teszi kapcsolatát gyermekével.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
A Duna vízszintje mindössze három centiméterrel haladta meg hétfőn este az atomerőmű működéséhez szükséges minimumot Csernavodánál – közölte a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR).
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!