
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Negyvenháromra emelkedett az aktív esetek száma Hargita megyében, mivel újabb kilenc személynél igazolták vasárnap a fertőzést. Ezáltal a járvány kezdete óta igazolt térségi esetek száma elérte a 63-at.
2020. május 17., 13:222020. május 17., 13:22
2020. május 17., 13:442020. május 17., 13:44
Mérséklődött ugyan, de a korábbi alacsony értékekhez képest vasárnap is jelentősen emelkedett az esetek száma Hargita megyében:
– derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy személy elhunyt, 19-en meggyógyultak, 43 személyt pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartanak megfigyelés alatt.
Intézményes karanténban 248-an, otthoni elkülönítésben pedig 396-an tartózkodnak a megyében. A karanténközpontokat eddig 747-en hagyták el, otthonaikat pedig 5042-en a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
1 hozzászólás