
Várhatóan két és fél évig tartanak majd a korszerűsítési munkálatok a településen. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Aláírták szerdán a tusnádfürdői vízhálózat korszerűsítésének munkálatainak szerződését a fejlesztési minisztériumban. A tervezett beruházás összértéke 34 millió lej – tájékoztat hírlevelében az RMDSZ.
2022. november 02., 10:222022. november 02., 10:22
A munkálatok során felújítanak több, régi és rossz állapotban lévő fúrt kutat, vízvezetéket nemcsak Tusnádfürdőn, hanem a szomszédos településeken is. A beruházást várhatóan közel két és fél év múlva fejezik be.
Az RMDSZ a jövő évi országos költségvetés kidolgozásakor is amellett fog érvelni, hogy a közberuházásoknak folytatódniuk kell, hiszen ezek teremtenek élhetőbb körülményeket közösségeink számára” – fogalmazott a beruházás kapcsán Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
„A vízellátás a jólét egy alapvető feltétele, és azon dolgozunk, hogy ezt mindenhol, minél több településen, minél több család számára biztosítsuk. A ma aláírt dokumentum ezt a célt szolgálja, és ezért hoztuk létre a fejlesztési minisztérium közművesítési programját, amely segítségével víz- és szennyvízhálózatokat építünk ki és korszerűsítünk” – nyilatkozta Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
1 hozzászólás