
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Immár második alkalommal történik meg, egymást után követő napon, hogy egyszerre sok, koronavírussal összefüggésbe hozott halálesetről számol be a Maros Megyei Prefektúra közleményében. Kedden 19 halálesetet jelentettek, szerdán 11-et. Mindkét esetben jelezték, hogy az elmúlt három napban történtek az elhalálozások.
2020. november 04., 15:422020. november 04., 15:42
Maros megyében az elmúlt 24 órában 242 új koronavírusos esetet azonosítottak, így egy hajszálnyira a járvány kezdete óta immár 5985 fertőzött személyt tartanak nyilván. Kedden 400, szerdán 429 személyt kezeltek kórházban, a többi beteg otthonában gyógyul. A közegészségügyi igazgatóság kimutatása szerint Maros megyében 3706 személy tagadta meg a kórházba való beutalást. Jelenleg megfigyelés alatt tartanak 98 személyt, ők teszteredményükre várnak.
A prefektúra közleménye kitér a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetekre is, ezek szerint a járvány kezdete óta 219 személy hunyt el, ez 11-el több, mint egy nappal korábban. A közlemény megjegyzi, hogy ezen, új halálesetek az elmúlt három napban történtek.
Ha figyelembe vesszük, hogy kedden 18 új halálesetről számoltak be, szintén három napra visszaosztva, akkor azt jelenti, hogy négy nap alatt Maros megyében 29 személy elhalálozásához járul hozzá a koronavírus fertőzés.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
szóljon hozzá!