
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Román Rendőrség az elmúlt két évben 279 bűnszervezetet számolt fel – jelentette ki az intézmény létrehozásának 203-ik évfordulóján szervezett keddi ünnepségen a belügyminiszter.
2025. március 25., 18:062025. március 25., 18:06
2025. március 25., 18:122025. március 25., 18:12
Cătălin Predoiu elmondta, hogy a bűnszervezetek felszámolása nyomán 1934 személy került bíróság elé:
710-en drogkereskedelem,
83-an emberkereskedelem,
612 munkára kényszerítés és szexuális kizsákmányolás vádjával.
A miniszter hangsúlyozta, hogy ezek az adatok számos megmentett életet jelentenek, a statisztikák mögött biztonságban iskolába járó gyerekek, a gyermekeiket fenyegetés nélkül felnőni látó szülők állnak.
Predoiu beszámolója szerint 2023-ban 1179 kilogramm, 2024-ben pedig 1109 kilogramm nagy kockázatú és fokozottan veszélyes kábítószert foglaltak le a rendőrök. Emellett 2023-ban 1 549 242 darab, 2024-ben 1 235 000 darab drogtablettákat koboztak el.
A rendőrség tevékenységi mérlegét részletezve a belügyminiszter megemlítette azt a 64 ezer ittas vezetésen tetten ért személyt is, akik szavai szerint nemcsak a saját, hanem a körülöttük lévő ártatlan emberek életét is veszélyeztették, valamint az a további 31 ezer személyt, akik jogosítvány nélkül vezettek.
Cătălin Predoiu köszönetet megköszönte a rendőröknek ezeket az eredményeket.
Az ünnepségen bemutatott Eurostat-adatok szerint a rendőrségbe vetett bizalom 2024-ben nyolc százalékponttal nőtt 2023-hoz képest, 47 százalékról 55 százalékra.
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
A közösségi oldalalakon megosztott videó alapján azonosította a rendőrség azt a sofőrt, aki a forgalommal szembe hajtott az autópályán. Pénzbírságot szabtak ki és felfüggesztették a jogosítványát.
Rajtaütés során találták meg az autóban a nagy kockázatú kábítószert a brassói rendőrök. Két gyanúsítottat tartóztattak le.
Elakadtak autójukkal egy turistacsoport tagjai Brassó megyében, miután a navigációs appot követve egy elszigetelt, nehezen járható, sáros útra tévedtek. Négyen voltak, felnőttek, térerő nélkül, sötétedés előtt, és velük volt egy három hónapos csecsemő.
Az év első tíz hónapjában végzett ellenőrzések és vizsgálatok eredményeként a határőrrendőrség több mint 160, Romániából vagy külföldről ellopott gépjárművet és gépet fedezett fel és foglalt le.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Szünetel a kompközlekedés a román–ukrán határ Tulcea megyei szakaszán, a román Isaccea és az ukrán Orlivka határátkelő között a szombatra virradóra ukrán oldalon történt dróntámadások miatt – jelentette szombaton a román parti őrség.
Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
szóljon hozzá!